İnternet Şubesi Bireysel Kurumsal
EN

Erişilebilir Bank24

Bank24’lerimizin toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kapsayıcı bir niteliğe sahip olmasını sağlamak amacıyla 2011 yılında Erişilebilir Bank24 projesini başlattık.

Bu kapsamda engelli bireylerin de bankacılık işlemlerini Bank24’lerden kolay ve bireysel şekilde yapabilmesini sağlayan ilk pilot uygulamamız, Engelliler Haftası içinde 12 Mayıs 2011’de Mecidiyeköy şubemizde hizmete açıldı.
 
Bu sistem ile hangi işlemler gerçekleştirilebilir?
Bedensel engelli bireyler, ATM’den yapılabilen her türlü işlemi Erişilebilir Bank24’ten gerçekleştirebilir. Görme engelli bireyler kulaklık kullanabilir, tercihleri doğrultusunda ekranı karartabilir, ekrandaki yazıyı sese çeviren özel bir program sayesinde hesap bakiyesi sorgulama ve para çekme işlemlerini yapabilir.
 
Sağladığı kolaylıklar
Erişilebilir Bank24 projesi hayata geçirilirken doğru ve amaca hizmet vermek açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ile engelli bireylerden oluşan bir çalışma grubundan kullanım ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik destek aldık.

Ulaşılabilir
Engelli bireylerin Erişilebilir Bank24’lere ulaşımını kolaylaştırmak için standartlara uygun eğimli rampa, görme ve bedensel engelliler ile koltuk değneği olanlara göre kullanım yolu ve kabartma zemin kullanılmasını tercih ediyoruz. 

7/24 hizmet
Bankamızın müşterisi olsalar da olmasalar da Türkiye genelinde 254 noktada sadece görme engelli, 199 noktada sadece bedensel engelli ve 22 noktada görme ve bedensel engelli toplamda 475 adet Erişilebilir Bank24 ile 7/24 hizmet sağlıyoruz.