Bank24

Erişilebilir

Erişilebilir Bank24

Bank24’lerimizin toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kapsayıcı bir niteliğe sahip olmasını sağlamak amacıyla 2011 yılında Erişilebilir Bank24 projesini başlattık.

Bu kapsamda engelli bireylerin de bankacılık işlemlerini Bank24’lerden kolay ve bireysel şekilde yapabilmesini sağlayan ilk pilot uygulamamız, Engelliler Haftası içinde 12 Mayıs 2011’de Mecidiyeköy şubemizde hizmete açıldı.

Bu sistem ile hangi işlemler gerçekleştirilebilir?

Bedensel engelli bireyler, ATM’den yapılabilen her türlü işlemi Erişilebilir Bank24’ten gerçekleştirebilir. Görme engelli bireyler kulaklık kullanarak, tercihleri doğrultusunda ekranı karartabilir, ekrandaki yazıyı sese çeviren özel bir program sayesinde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirler.

  • Para çekme
  • Para Yatırma
  • Kredi Kartı Borç Ödeme
  • Bakiye Sorgulama 
  • Kredi Kartı Borç Sorgulama 
  • Kredi Kart Limit Sorgulama

Sağladığı kolaylıklar

Erişilebilir Bank24 projesi hayata geçirilirken doğru ve amaca hizmet vermek açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ile engelli bireylerden oluşan bir çalışma grubundan kullanım ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik destek aldık.

Ulaşılabilir

Engelli bireylerin Erişilebilir Bank24’lere ulaşımını kolaylaştırmak için standartlara uygun eğimli rampa, görme ve bedensel engelliler ile koltuk değneği olanlara göre kullanım yolunu tercih ediyoruz. 

7/24 hizmet

Bankamızın müşterisi olsun veya olmasın, Türkiye genelindeki 913 noktada sadece görme engelli, 184 noktada sadece bedensel engelli ve 44 noktada ise hem görme ve hem de bedensel engelli olmak üzere toplamda 1.141 adet Erişilebilir Bank24 ile 7/24 hizmet sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Para Çekme, Para Yatırma ve Kredi Kartı Borç Ödeme işlemlerinden, işlem başına sabit 1,04 TL ve işlem tutarı üzerinden %1,15 işlem ücreti alınmaktadır. BSMV hariçtir.

Bakiye Sorgulama, Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit sorgulama işlemlerinden, işlem başına sabit 0,27 TL işlem ücreti alınmaktadır. BSMV hariçtir.

Kamu Bankaları arasında yapılan anlaşma gereğince, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT ATM'lerinde yapacağınız yukarıdaki işlemlerden ücret alınmamaktadır.

Yatırılan tutar bareminde ücret değişmektedir. 0-1.000 TL'ye kadar 2,86 TL - 1.001-50.000 TL'ye kadar 5,71 TL işlem ücreti alınmaktadır. BSMV dahildir. Kendi hesabına para yatırma işleminden ücret alınmamaktadır.

Banka Kartınız ile vadesiz hesabınızdaki para dahilinde;

➔ Türkiye genelindeki tüm Halkbank Bank24’leri ve Bank24+’larından,

➔ Türkiye genelindeki Ortak Nokta ATM'lerinden,

➔ Tüm dünyada VISA ve/veya MASTERCARD sistemine dahil bankaların ATM’lerinden rahatça para çekebilirsiniz.

Günlük Kartsız Hesaba Para Yatırma limiti 50.000 TL'dir.

Banka hesabına para yatırdığınızda, anında hesabınıza geçer. Kredi kartınıza para yatırdığınızda, kredi kartı limitiniz anında güncellenir.

BANK24+ logolu ATM'lerimizden, 7/24 kredi kartı borcu ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı borcu ödeme işlem adımları şunlardır;

➔ Banka kartınızı Bank24’ün kart okuyucusuna yerleştirip, şifre girişini gerçekleştiriniz,

➔ Menüden “Fatura ve ödemeler” seçeneğini seçiniz,

➔ Menüden “Kredi Kartı Borç Ödeme” seçeneğini seçiniz,

➔ “Kendi kredi kartınız” ya da “başkasının kredi kartını” seçiniz,

➔ Başkasının kredi kartına para yatıracaksanız kredi kartı numarasını giriniz,

➔ Gelen onay ekranında, kredi kartı borcu ödemek istediğiniz kart numarasını ve sahibini kontrol ederek "EVET" tuşuna basınız,

➔ Yatırmak istediğiniz banknotları para yatırma ünitesine yerleştiriniz(*),

➔ Gelen onay ekranında, kabul edilen banknotları kontrol ederek "EVET" tuşuna, ilave için para ekleme tuşuna basınız,

➔İşleminiz tamamlanınca yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alabilirsiniz.

Kartsız işlem için; 

➔ ATM klavyesindeki ''GİRİŞ'' tuşuna basınız.

➔ Menüden "Fatura ve Ödemeler" seçeneğini seçiniz.

➔ Menüden “Kredi Kartı Borç Ödeme” seçeneğini seçiniz,

➔ TCKN numaranızı ve cep telefon numaranızı giriniz ve devam tuşuna basınız. 

➔ Cep telefonunuza gelen doğrulama şifresini giriniz ve devam tuşuna basınız.

➔ Ödeme yapacağınız Halkbank’a ait kredi kartı numarasını yazınız. 

➔ Gelen onay ekranında, kredi kartı borcu ödemek istediğiniz kart numarasını ve sahibini kontrol ederek "EVET" tuşuna basınız.

➔ Yatırmak istediğiniz banknotları para yatırma ünitesine yerleştiriniz(*).

➔ Gelen onay ekranındaki bilgileri kontrol ederek “EVET” tuşuna basınız. Banknot ilave etmek isterseniz “para ekleme” tuşuna basınız.

İşleminiz tamamlanınca yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alabilirsiniz.

Halkbank kartlarıyla BANK24 ya da BANK24+ logolu ATM’lerden yaptığınız işlemler (Nakit Avans, Taksitli Nakit Avans ve Sonradan Taksitlendirme işlemleri hariç) ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir

Ortak ATM Platformu

Üyesi olduğumuz “Ortak Nokta”  Visa/MasterCard logolu ATM'ler tüm banka kartları ve kredi kartları banka ATM’lerinde kullanıma açılmıştır.

BANK24+'lerden Yapılabilen İşlemler

Bank24+’larda para yatırma özelliği bulunmaktadır. Tüm işlemlerin yanı sıra detaydaki işlemleri kartsız veya nakit para yatırarak da yapabilirsiniz.

Şube ve ATM Arama

Halkbank'ın tüm şube ve ATM'leri bulunduğunuz il ve ilçeyi secerek arama yapabilir, haritada veya listeli şekilde görüntüleyebilirsiniz.