Kısaca Kadın Girişimci Kredisi

İşini kurmuş veya kuracak herkes başvurabilir.

Ödeme süresi azami 36 aydır.

5.000 TL limitli Ticari KMH ve Paraf Kart sunulacaktır.

Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmaz.

Halkbank Üreten Kadınlar

Kadın Girişimcilere Halkbank'tan Tam Destek

Halkbank olarak; üreten, çalışan, toplumsal gelişmeye ve kalkınmaya katkı sunan herkesin, özellikle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın beşinci durağı: Rize

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın beşincisi, Doğu Karadeniz’i temsilen Rize’de gerçekleşti.

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın dördüncü durağı Kocaeli oldu

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın dördüncüsü, Marmara Bölgesi’ni temsilen Kocaeli’de gerçekleşti. 

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın üçüncü durağı Diyarbakır oldu

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın üçüncüsü, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni temsilen Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın ikinci durağı: Adana

Halkbank, ‘Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın ikincisini 17 Haziran 2022 Cuma günü Adana’da gerçekleştiriyor.

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları ikinci yılında İzmir’de başladı

Halkbank, ‘Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın ilkini 27 Mayıs 2022 Cuma günü İzmir’de gerçekleştirildi.

Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi

Bankamız, 7 ayda Türkiye’nin 7 bölgesinde düzenlediği Üreten Kadınlar Toplantıları’nın sonuçlarını 8 Ekim 2021 günü İstanbul’da Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi’nde paylaştı.

Halkbank Üreten Kadınlar Zirvesi - 8 Mart

Halkbank, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, topluma ilham veren öncü kadınları ve kadın girişimcileri “Üreten Kadınlar Zirvesi”nde bir araya getirdi.

İlham Veren Kadınlar

ÜRETEN KADINLAR YARIŞMASI KAZANANLARI

 

        KOBİ Üretici Kadın Girişimci Kategorisi

Nurşen SANVER/ Sanver Mühendislik

Lise yıllarımızda, büyüdüğümüz Kütahya Tavşanlı ilçesinde, bir proje için sabun fabrikasını ziyaret ettiğimizde genç bir kadın kimya mühendisi ile tanıştık. 

İsmihan KOBANER / Osmak Rulo Makina

Genç yaşlarımda çiftçilik yaparak ticaret hayatına başladım. 30 dönüm ile başladığım çiftçilikte zamanla 800 dönüm üzerine ekim yaparak ticarete daha fazla girdim.

Sibel CİMBAR / Neon Havacılık

Neon Havacılık 2021 yılının Ocak ayında Ankara İvedik OSB’de kurulmuştur. Kurucu ortaklarından  Sibel Cimbar, Metalurji ve Malzeme Mühendisidir

Mikro Üretici Kadın Girişimci Kategorisi

Emine Yılmaz / Hyggefoods Gıda

Adana doğumluyum. Üniversite eğitimim için tek başıma İstanbul'a geldiğim o günden bu yana aslında hayat benim için zorlu bir survivor süreci gibi.

Hülya Dağöttüren / Umayana Ar-Ge ve İlaç

Biyokimya uzmanı olarak Ar-Ge ve ilaç sektörü alanında 28 yıllık bir tecrübeye sahibim. Halen Teknopark İstanbul Biocube laboratuvarında araştırmalarıma devam ediyorum.

Başak Demir / Helimore Havacılık

Girişimci olarak iş fikrime karar verdiğim süreçte, fikrimi olgunlaştırmak ve hayata geçirmek için ilk olarak ekibimle beraber University 4 SOCIETY (U4S) Girişimcilik Maratonu etkinliğine katıldık ve jüri değerlendirmesi sonucunda ikincilik ödülü aldık.

Kadın Kooperatifi Kategorisi

Pelin Dökmen/Artuklu İlçesi Topraktan Tabağa Kadın Kooperatifi

2018 yılında kurulan kooperatif pazarda yere bulamayan ve birkaç dönümlük arazasinde yetiştirdiği ürünleri hak ettikleri fiyatlar üzerinden satamayan 170 adet yerel tarım üreticisinin ürünlerini satın alarak paketlemekte, etiketlemekte ve tüketiciye sunmaktadır. Ayrıca “Şemim”markalı Halep sabunu üretimide yapılmaktadır.

Emine Çakmak/Göbeklitepe Kadın Girişimi Üretim ve İşleme Kooperatifi

1975 Şanlıurfa doğumluyum. Hayalim, okumak ve insanlara faydalı olmaktı. Ancak 15 yaşında akraba evliliği yaparak, okulu terk etmek durumunda kaldım. 16 yaşında kızım doğdu. Yıllar yılları kovaladı ancak eğitime dönemedim.

İlknur Yüksel Dönmez/Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme Kooperatifi

Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kurulan kooperatifte Afyonkarahisar’da bulunan 6 Kadın Kültür Market ve albikere.com online alışveriş sitesi ile üretilen ürünlerin satışı yapılmaktadır. 

Sıfır Atık Kategorisi Özel Ödülü

Gamze Kara Mağden-Bugamed Biyoteknoloji

Üniversite dönemimde diyabetik ayak yaralarının hızlı iyileşmesini sağlayan bir biyomalzeme üzerine çalışmalar sürdürüyordum. Bu süreçte diyabetik yaralar yüzünden uzuvlarını kaybeden insanları görmek beni derinden etkiledi, bu sebeple girişimcilik serüvenime başlamış oldum.

Girişimciliğin Temelleri Video Serisi 

1. Girişimcilik ve Girişimcilerin Özellikleri

2. Girişimcilikte 8 Ölümcül Hata

3. Yeni İş Fikri Bulmak

4. İş Kurma Süreci

5. Finansal Planlama

6. Üretim Planlama

7. Pazarlama ve Satış Planı

Uzmanından Makaleler

Dünyanın En Büyük 10 Hazır Giyim Pazarındaki Trendler

Hazır giyim ve ayakkabıda dünyanın en büyük 10 pazarı: ABD, Çin, Almanya, Japonya, İngiltere, Rusya Federasyonu, Hindistan, Brezilya, Fransa ve İtalya’dır (Euromonitor).  Hazır giyimde (ayakkabı dâhil) Çin en hızlı büyüyen pazar haline gelmiştir.

Müşterilerin İlgisini Nasıl Çekersiniz?

Ürettiğini satmak (ister ürün ister hizmet), pazarda daha önce hiç veya istenilen düzeyde karşılanmamış müşteri istek ve ihtiyaçlarını “derinden” anlamaktan geçer. “Derinden” anlamak demek, kendinizi müşterilerin yerine koyarak düşünmek demektir.

Aile İşletmeleri ve Sürdürülebilirlik

Şirketlerin aile şirketi olma özelliğinden kaynaklanan birçok sorunları bulunmaktadır. En önemli sorunları profesyonelleşmenin yetersiz olmasından kaynaklanan, kuşaklar arası geçişlerin yaşanamamasıdır. Ancak, bazı aile şirketlerinin ise uzun yıllar, kuşaklar boyu varlıklarını sürdükleri görülmektedir.

Yeni Girişimciler için Yol Haritası Niteliğinde Öneriler

Yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Daha önce hiçbir girişimcilik deneyiminiz olmadı mı? Nereden başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz? Ne tür bir şirket yeni bir girişim için daha uygundur? İşte bu sorularınıza kısa ve açık cevaplar bulmak, bu yazımızın konusudur…

Müşteri Taleplerine Göre, Standart Olmayan Özel Üretim Yapan Firmaların Uygulayabileceği Stratejiler

Bu yazının daha geniş halini Halkbank’ta Beraber Dergisi’nin 51. sayısı için hazırlamıştık. O dergiye erişimi olmayan okuyucularımız için bir kere daha burada vermek istedim. Diğer yazılarımızla birlikte olması faydalı olacak.

Dünyada ve Türkiye'de Hazır Giyim Sektörü ve Önemli Pazarlar

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “Türkiye Tekstil Hazır Giyim ve Deri Ürünleri Sektörleri Strateji Belgesi ve Eylem Planı”nda bu üç sektör; 65 milyar dolar cirosu, 29 milyar dolar ihracatı ve 1 milyon kişiye sağlamış olduğu (kayıtlı) istihdamla ülkemizdeki en önemli sektörlerden biri durumundadır.

Uluslararası Ticarette İnternet Kullanımı

Dünya her şekilde birbirine bağlanıyor. Bu süreci hızlandıran en önemli altyapı hizmetlerinden birisi de internet ve mobil telefon kullanım oranıdır.