İnternet Şubesi Bireysel Kurumsal
EN

Bankamızdan Gelişmeler

Genel Müdür'den Mesaj

Haziran ayında başlayan normalleşme süreci, yılın ilk yarısında salgın nedeniyle yavaşlayan ekonomiye hız ve moral vermiştir. İş yerlerinin yeniden faaliyete geçmesi, sınırlı da olsa turizm bölgesindeki işletmelerin müşteri kabul etmeye başlaması ve imalatçılarımıza yurt dışından gelen siparişlerin artması ekonomideki iyimserliği artıran faktörler olmuştur. Sanayi üretim endeksinde dört ay üst üste yaşanan bu artış işgücü piyasasına da olumlu yansımış, bu yıl Eylül ayında firmaların istihdamı Şubat 2018’den beri en yüksek oranda artış sağlamıştır.

Yatırımcı İlişkileri

Yılın ilk 9 ayında reel sektöre sağladığı desteği kesintisiz sürdüren Halkbank, aktif toplamını geçtiğimiz yılsonuna göre yüzde 45,2 artırarak 663,7 milyar TL'ye taşıdı.

Bu dönemde toplam kredi büyüklüğünü 162,1 milyar TL artıran Halkbank'ın toplam kredileri 561,2 milyar TL'ye ulaştı.

Üçüncü çeyrek sonunda nakdi kredileri 453,9 milyar TL'ye ulaşan bankanın nakdi kredileri içinde KOBİ kredilerinin payı yüzde 42,9 olurken; KOBİ Bankacılığı pazar payı da yüzde 21,7 olarak gerçekleşti.

İnsan Kaynakları

Halkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.

Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.

Haberler Duyurular