halkbank eğitimin gücü sigortası

Eğitimin Gücü Sigortası

Eğitimin Gücü Sigortası

Nedir?

Eğitim bir süreçtir ve bu süreç çocuğunuzun tüm geleceğini etkiler. Eğitimin Gücü Sigortası ile yaşam kaybı riskine karşın çocuğunuzun eğitiminin kesintiye uğramadan devam edebilmesi için güvence sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Kimler yararlanabilir?

18-65 yaş arasındaki tüm bireysel müşterilerimiz hedef kitleyi oluşturmaktadır. Ebeveynler dışında çocuğun herhangi bir yakını veya eğitim masrafını üstlenen diğer şahıslar da Eğitimin Gücü Sigortası yaptırabilirler.

Teminat hangi durumları kapsar ve ne zaman devreye girer?

Vefat Teminatı; Sigortalının poliçe süresi içerisinde vefatı halinde, vefatın gerçekleştiği yılda poliçede yer verilen teminat tutarı daha önce belirlenmiş lehdar/lehdarlara veya lehdar belirlenmemiş ise kanuni varislerine vefat tazminatı olarak tek seferde ödenir. 

İlk yıl için minimum teminat tutarı 10.000 TL olup, diğer yıllar için teminat tutarı ilk yıl teminat tutarının süreye bölünmesi ile bulunur. İstenildiği takdirde teminat tutarı sabitlenebilir.

Sigorta süresi

Sigorta süresi, minimum 2 yıl maksimum 20 yıl olmak üzere sigorta başlangıcından itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirlenir. Sigorta giriş yaşının 47 yaş üstü olması durumunda sigorta süresi en fazla Giriş Yaşı + Süre = 67 şeklinde olmalıdır.

Prim ödeme şekli

Ödenecek prim tutarı, sigorta teminatına, sigortalı yaşına  ve sigorta süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Sigorta primleri müşterilerin seçimine göre hesaptan  peşin olarak veya kredi kartından  peşin veya maksimum 9 taksitte tahsil edilecektir.


Detaylı bilgi için tıklayınız.