E-Hesap Cüzdanı

Şubelerimize gitmeye gerek kalmadan, mobil uygulamamız 

ve internet bankacılığı kanallarımız ile istediğiniz hesap için 

e-imzalı hesap cüzdanınız Halkbank'ta!

E-Hesap Cüzdanı

Şubelerimize gitmeye gerek kalmadan, mobil uygulamamız ve internet bankacılığı kanallarımız ile istediğiniz hesap için e-imzalı hesap cüzdanınıza kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

E-Hesap Cüzdanınızı Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Mobil üzerinden oluşturabilirsiniz.

Mobil Uygulama ile E-Hesap Cüzdanı Oluşturma: “Hesaplarım” menüsü altından E-Hesap Cüzdanı oluşturulmak istenen hesap seçilir. “İşlemler> E-Hesap Cüzdanı Görüntüleme” adımları ile talep edilen tarih aralığında E-Hesap Cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile E-Hesap Cüzdanı Oluşturma:  Hesaplarım menüsü altından E-Hesap Cüzdanı oluşturulmak istenen hesap seçilir. İlgili hesaba ait hesap listesi altında bulunan “E-Hesap Cüzdanı” seçeneği ile talep edilen tarih aralığında E-Hesap Cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.

Bankamızın iki yetkilisine ait e-imzalar ile aşağıdaki hesap tipleri için E-Hesap Cüzdanı oluşturabilirsiniz.

  • Vadeli/Vadesiz Mevduat Hesabı 
  • Birikimli Mevduat Hesabı
  • Vadeli/Vadesiz Altın Mevduat Hesabı 
  • Yatırım Fonlu Mevduat Hesabı
  • Büyüyen Çocuk Birikimli Mevduat Hesabı
  • Büyüyen Çocuk Altın Mevduat Hesabı 

E-Hesap Cüzdanları; 5070 sayılı Elektronik Kanunun 5. maddesi gereğince, nitelikli elektronik imza ile imzalanmaktadır. Nitelikli elektronik imzaları, E-Hesap Cüzdanı içerisinde yer alan doğrulama linki üzerinden doğrulayabilirsiniz.

Oluşturulan E-Hesap Cüzdanlarınızın takibini Halkbank Mobil ve Halkbank İnternet Şubesi kanallarımız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

Mobil Uygulama ile E-Hesap Cüzdanı Takibi: Sol menü altında yer alan “Belgelerim” sekmesinden oluşturduğunuz E-Hesap Cüzdanlarınızı görüntüleyebilir, paylaşabilir ve mobil cihazınıza indirebilirsiniz. 

İnternet Bankacılığı ile E-Hesap Cüzdanı Takibi: “Ayarlar” ikonu altında yer alan “Belgelerim” sekmesinden oluşturduğunuz E-Hesap Cüzdanlarınızı görüntüleyebilir, paylaşabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.