halkbank kktc taşıt kredisi

KKTC Taşıt Kredisi

KKTC Taşıt Kredisi

Nedir?

KKTC'de hayalindeki arabayı almak için nakite ihtiyacı olan müşterilerimize 60 ay vadeye kadar sunulan taşıt kredisi ürünümüzdür.

Bilinmesi Gerekenler

  • 0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilir.
  • Yeni model (0 km) veya model yılı bir yaş sayılarak azami 5 yaşına kadar olan 2. el hususi taşıtların finansmanına yönelik kullandırılabilir.
  • Motorlu Araç Kayıt Belgesinde (Araç Ruhsatı)  kullanım amacı hususi olarak tescil edilmiş olan ve ticari veya mesleki faaliyette kullanılmamak kaydıyla hafif ticari taşıt alımları için de taşıt kredisi kullanılabilir.
  • Yeni model (0 km) taşıtlarda proforma/kesin faturadaki anahtar teslim fiyatı, 2 el taşıtlarda ise KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğince üye sigorta şirketlerince belirlenen kasko sigorta bedeli üzerinden Bankanın değerlendirme limitleri çerçevesinde kullandırılabilir.

Örnek Ödeme Tablosu

KKTC Taşıt Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL)(*) Pul Vergisi
(TL)
Taksit Tutarı (TL) Hayat Sigortası
(TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
50.000 60 1,79 515 250 1.384,48 1.300,08 27,0697

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, kredi vadesiz boyunca yapılan hayat sigortası ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.*
Tahsis ücretine %3 Banka ve Sigorta İşlemleri Vergisi (BSİV) dahil edilmiştir.
Her kredi dosyası için %0,5 Pul Vergisi tahsil edilmektedir.
Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, örnek tutar ve vadede 35 yaşında erkek müşteri için kredi süresince hesaplanan tutar bildirilmiştir.Kasko sigortası aracın yaşına ve modeline göre değişkenlik gösterdiğinden yıllık maliyet oranına dahil edilmemiştir.
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Nasıl Faydalanabilirim?

Halkbank KKTC şubelerine başvurabilirsiniz.