halkbank kktc bireysel destek kredisi

KKTC Bireysel Destek

KKTC Bireysel Destek Kredisi

Nedir?

Sahip olduğunuz konutunuzu teminat vererek; yüksek tutarlı nakit ihtiyaçlarınızı 120 aya varan vadelerle karşılayabildiğiniz ihtiyaç kredisi ürünümüzdür.

Bilinmesi Gerekenler

  • Teminatına konut/işyeri ipoteği alınarak ticari ve mesleki olmayan amaçla kullandırılan tüketici kredileridir.
  • Krediler, teminatına %100 tamamlanmış gayrimenkul ipoteği alınarak kullandırılır.
  • İpotek alınacak gayrimenkulün müşteri adına olmaması ve/veya hisseli olması halinde teminata gayrimenkul maliklerinin de kefaleti alınır.
  • İpotek alınacak gayrimenkulün mesken olması halinde ekspertiz raporunda belirtilen değerin %80’i, gayrimenkulün işyeri olması halinde ise ekspertiz değerinin %50’si ile sınırlı olarak kredi kullanılabilir.

Örnek Ödeme Tablosu

KKTC Bireysel Destek Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL)(*) Pul Vergisi
(TL)
Taksit Tutarı (TL) Hayat Sigortası ve
Diğer Masraflar(TL)(**)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
100.000 120 1,71 1.030 500 2.008,44 7.142,66 26,7235

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, kredi vadesiz boyunca yapılan hayat sigortası ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
*Tahsis ücretine %3 Banka ve Sigorta İşlemleri Vergisi (BSİV) dahil edilmiştir. Her kredi dosyası için %0,5 Pul Vergisi tahsil edilmektedir.
 **Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, örnek tutar ve vadede 35 yaşında erkek müşteri için kredi süresince hesaplanan tutar bildirilmiştir.
Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 1100 TL ve ipotek tesis ücreti 214,76 TL olarak referans alınmıştır.Ekspertiz ücreti konutun lokasyonu ve metrekaresine göre değişiklik göstermektedir.
Konut Sigortası, eksperiz raporu ile konutun metrekaresine ve lokasyona göre değişiklik göstermekte olduğundan yıllık maliyet oranına dahil edilmemiştir.
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Nasıl yararlanabilirim?

Halkbank KKTC şubelerine başvurabilirsiniz.