Genel Müdür Yardımcıları ve Grup Başkanları

Yalçın MADENCİ

Kurumsal ve Ticari Pazarlama

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de başladığı kariyer hayatının tamamını Bankamızda Uzman, Kıdemli Uzman, Yönetmen, Ticari Şube Müdürü, Bölüm Müdürü ve Daire Başkanı olarak sürdüren Madenci, 11.06.2019 tarihinden itibaren Bankamız Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Hasan TUNCAY

Perakende Bankacılık

1967 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Şube Müdürü, Daire Başkanı, Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tuncay, 31.05.2019 tarihinden itibaren Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


İlhan BÖLÜKBAŞ

Kredi Tahsis ve Yönetimi

1971 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Vakıfbank’da Mali Analist Yardımcısı olarak başladığı kariyerine, ING Bank AŞ ve ICBC Bank’da Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Müdür, Bölüm Başkanı ve Grup Başkanı gibi yöneticilik pozisyonlarında devam etti. 2014-2016 yılları arası Ziraat Finansal Kiralama AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, 2016-2017 yılları arasında da Ziraat Katılım Bankası AŞ’de Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2017 itibariyle Türkiye Halk Bankası AŞ’de Daire Başkanlığı görevini üstlenen Bölükbaş, 11.06.2019 tarihinden itibaren de Bankamız Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Ergin KAYA

Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetleri

1970 yılında Artvin’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Bölüm Müdürü, Daire Başkanı, Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kaya, 31.05.2019 tarihinden itibaren Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Yusuf Duran OCAK

Finansal Yönetim ve Planlama

1966 yılında Kadirli Osmaniye’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Ocak, 18.07.2017 tarihinden itibaren Bankamız Finansal Yönetim ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


ali-soner

Ali ŞÖNER

Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık

1968 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Pamukbank TAŞ’ta Uzman Yardımcısı ve Uzman olarak görev yaptı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bölüm Müdürü ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Şöner 28.07.2021 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Celal CANDAN

Kredi Risk Tasfiye ve Hukuk İşleri

1970 yılında Konya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukatlık yaptı. Sırasıyla Vakıfbank Anadolu Yakası Hukuk İşleri Müdürlüğü, Halk Leasing Yönetim Kurulu Üyeliği, Halk Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliği ve Halkbank Kredi Risk Tasfiye Daire Başkanlığı görevlerini üstlendi. 22 Eylül 2020 tarihinden itibaren Halkbank Kredi Risk Tasfiye ve Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Candan, evli ve üç çocuk babasıdır.


Olcay ATLIOĞLU

Bilgi Teknolojileri

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. 1994 yılında Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başladığı çalışma hayatına sırasıyla BİMA Yazılım, BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Fortis Bank (Dışbank)’ta devam etti. Turkcell ve Turkcell Teknoloji bünyesinde 10 yıl yöneticilik yapan Atlıoğlu, 2016 yılında Etiya’daki Direktör görevinin ardından 2017 yılında Halkbank Ailesi’ne katıldı. Halkbank Bilgi Teknolojileri’nde Daire Başkanı ve Grup Başkanı görevlerinde bulunan Atlıoğlu, 28.07.2021 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Grup Başkanları


Hamdi COŞGUN

İç Sistemler Grup Başkanlığı

1976 yılında Aksaray Ortaköy’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Uzman Yardımcısı, Müfettiş, Bölüm Müdürü, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Bölge Koordinatörü görevlerinde bulunan Coşgun, 24.05.2022 tarihinden itibaren İç Sistemler Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.


Fatih ŞAHBAZ

İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı

1981 yılında Sorgun Yozgat’ta doğdu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü ve Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Uzman, İç Kontrolör, Bölüm Müdürü, Şube Müdürü ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Şahbaz, 08.07.2021  tarihinden itibaren İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görevini yürütmektedir.


bülent-mutlu

Bülent MUTLU

Özellikli Krediler ve Kredi İzleme Grup Başkanlığı

1978 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş, Bölüm Müdürü, Şube Müdürü ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Mutlu, 27.07.2021 tarihinden itibaren Özellikli Krediler ve Kredi İzleme Grup Başkanı olarak görevini yürütmektedir.


bülent-mutlu

Altan TAŞKIRAN

Dijital Bankacılık ve Nakit Yönetimi Grup Başkanlığı

1976 yılında Rize’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Garanti Ödeme Sistemleri’nde başladığı çalışma hayatında sırasıyla Satış Yetkilisi, Pazarlama Yönetmeni, Pazarlama Direktörü ve Pazarlama Birim Müdürü sorumluluklarını üstlendi. 2021 yılında Daire Başkanı olarak Halkbank Ailesi’ne katılan Taşkıran, 12.07.2021 tarihinden itibaren Dijital Bankacılık ve Nakit Yönetimi Grup Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.