Şifrebaz Cep

Şifrebaz Cep

Şifrebaz Cep, Halkbank İnternet Şubesi’nden yapacağınız bankacılık işlemleri için ek güvenlik imkânı sağlayan cep telefonuna yüklenen bir uygulamadır. Şifrebaz Cep ile üretmiş olduğunuz her şifre tek kullanımlıktır. Böylece Halkbank İnternet Şubesi’nden yapacağınız işlemleri daha da güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Şifrebaz Cep ile şifre üretmek için; cep telefonunuzdaki uygulamalar menüsünden Şifrebaz Cep uygulamasını açarak daha önce belirlediğiniz 6 basamaklı PIN’inizi girmeniz yeterli olacaktır. Bu şifreyi müşteri numaranız ve parolanız ile birlikte Halkbank İnternet Şubesi'ne girişte ve SMS şifresi sorulan tüm işlemlerde kullanabilirsiniz.

Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu, İnternet Şubesi’nden işlem yaptığınızda sahte bir sayfaya yönlendirilip yönlendirilmediğinizi kontrol etmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir uygulamadır. Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu; Şifrebaz Cep 'te şifre ile aynı anda üretilip görüntülenir. Bankamızca belirlenmiş ve şifre gerektiren riskli parasal işlemlerin sonuç ekranlarında Şifrebaz Cep İşlem Kontrol Kodu'nun cep telefonundaki Şifrebaz Cep'te aynı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer aynı ise Halkbank İnternet Bankacılığı işlemlerini yaptığınızı anlayabilirsiniz.

Şifrebaz Cep'in ürettiği şifrelerin Halkbank İnternet Şubesi’nde 3 kez üst üste hatalı girilmesi durumunda Şifrebaz Cep’iniz blokelenecek, Halkbank İnternet Şubesi girişiniz engellenecektir. Şifrebaz Cep blokesinin kaldırılması için, 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayabilir ya da Halkbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Şifrebaz Cep ile şifre üretirken PIN’i yanlış girmeniz durumunda üretilen şifreler İnternet Şubesi işlemlerinde geçerli olmaz. Üretilen bu geçersiz şifrelerin Halkbank İnternet Şubesi’nde 3 kez üst üste girilmesi durumunda Şifrebaz Cep’iniz blokelenecek ve Halkbank İnternet Şubesi girişiniz engellenecektir. Şifrebaz Cep blokesinin kaldırılması için, 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog'u arayabilir ya da size en yakın Halkbank şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Cep telefonunuz bozulur, kaybolur veya çalınırsa ya da Şifrebaz Cep uygulamanız çalışmazsa 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak ya da size en yakın Halkbank Şubesi’ne giderek müşteri temsilcisine bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bu durumda Şifrebaz Cep’iniz kullanıma kapatılacak ve Halkbank İnternet Şubesi'nde kullanılamayacaktır.

Yedek SMS şifresi, Şifrebaz Cep’in kullanılamaz olduğu durumlarda Halkbank İnternet Şubesi’ni ve Mobil Şube’yi kullanabilmeniz amacıyla oluşturulmuş bir uygulamadır.
 
Yedek SMS uygulaması ile Halkbank İnternet Şubesi işlemlerinizde kullanabileceğiniz şifreniz cep telefonunuza SMS ile gelecektir.
 
Yedek SMS uygulamasından yararlanmak için; 

  • Size en yakın Halkbank Şubesi’ne giderek Müşteri Temsilciniz aracılığıyla,
  • 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli Yanıt Sistemi’nde 4 nolu İnternet Şubesi, Mobil ve Şifrebaz Destek Hizmetleri seçeneğini tuşlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Ticari/KOBİ müşterilerimiz Şifrebaz Cep ile ilgili her türlü desteği Dialog müşterisi olmak şartıyla 0 850 222 0 400 KOBİ Dialog arayarak alabileceklerdir.

Kurumsal müşterilerimiz ise bağlı bulundukları şubeden Şifrebaz Cep konusunda her türlü desteği alabilirler.

Şifrebaz Cep ile ilgili detaylı bilgiye Sıkça Sorulan Sorular bölmünden ulaşabilirsiniz.
 
Şifrebaz Cep ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak müşteri temsilcinizden yardım alabilirsiniz.