Ortak ATM Platformu

Ortak ATM Platformu

Üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Türkiye’deki diğer ATM ağları 1 Ekim 2009 tarihi itibariyle birleşme kararı almış olup, bu tarihten itibaren Visa / MasterCard logolu tüm banka kartları ve kredi kartları tüm banka ATM’lerinde kullanıma açılmıştır.
 
ATM’lerin ortak kullanımını sağlayacak bu projenin uygulamaya geçmesi ile birlikte, üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Ziraat Bankası ile tek taraflı yürüttüğümüz ATM paylaşım projeleri de sona ermiş olacaktır.

Böylelikle, Ortak ATM platformu kapsamında;

➔Halkbank Banka kartları ile diğer tüm Banka ATM’lerinden yapılan “Bakiye Sorgulama, Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit Sorgulama” işlemleri için işlem başına sabit 0,27 TL, "Para Çekme, Kredi Kartı Borç Ödeme ve Hesaba Para Yatırma" işlemleri için ise çekilen/yatırılan tutarın %1,15 ile 1,04TL işlem başına sabit ücret yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.

➔Halkbank Kredi Kartları ile diğer  tüm Banka ATM’lerinden yapılan “Kredi Kartı Borç Ödeme" işlemi için, yatırılan tutarın %1,15 ile işlem başına sabit 1,04 TL, "Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit Sorgulama işlemleri için ise işlem başına sabit 0,27 TL  işlem ücreti yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.

➔Halkbank Kredi Kartları ile bağlı hesaptan diğer tüm banka ATM’lerinden yapılan “Para Çekme ve Hesaba Para Yatırma" işlemleri için, çekilen/yatırılan tutarın  %1,15 ile işlem başına sabit 1,04 TL, "Bakiye Sorgulama” işlemi için ise işlem başına 0,27 TL sabit işlem ücreti yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.

➔Halkbank, diğer banka kartları ile Bank 24'lerden yapılan işlemler için, kart sahiplerinden herhangi bir ücret ve komisyon almamaktadır. Ancak, kart sahibi banka, belirleyeceği ücret ve komisyonu kendi müşterisinden tahsil edebilir. Bu ücret ve komisyon tutarı, Halkbank Bank24'leri dışında kullanılabilecek diğer tüm Banka ATM'leri için de geçerli olacaktır.

➔Kamu Bankaları arasında yapılan anlaşma gereğince, Müşterilerimizin Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım Bankası, PTT ve Emlak Katılım Bankası ATM'lerinden yapacakları, yukarıda yer alan işlemlerden ücret alınmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Para Çekme, Para Yatırma ve Kredi Kartı Borç Ödeme işlemlerinden, işlem başına sabit 1,04 TL ve işlem tutarı üzerinden %1,15 işlem ücreti alınmaktadır. BSMV hariçtir.

Bakiye Sorgulama, Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit sorgulama işlemlerinden, işlem başına sabit 0,27 TL işlem ücreti alınmaktadır. BSMV hariçtir.

Kamu Bankaları arasında yapılan anlaşma gereğince, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT ATM'lerinde yapacağınız yukarıdaki işlemlerden ücret alınmamaktadır.

Yatırılan tutar bareminde ücret değişmektedir. 0-1.000 TL'ye kadar 2,86 TL - 1.001-50.000 TL'ye kadar 5,71 TL işlem ücreti alınmaktadır. BSMV dahildir. Kendi hesabına para yatırma işleminden ücret alınmamaktadır.

Banka Kartınız ile vadesiz hesabınızdaki para dahilinde;

➔ Türkiye genelindeki tüm Halkbank Bank24’leri ve Bank24+’larından,

➔ Türkiye genelindeki Ortak Nokta ATM'lerinden,

➔ Tüm dünyada VISA ve/veya MASTERCARD sistemine dahil bankaların ATM’lerinden rahatça para çekebilirsiniz.

Günlük Kartsız Hesaba Para Yatırma limiti 50.000 TL'dir.

Banka hesabına para yatırdığınızda, anında hesabınıza geçer. Kredi kartınıza para yatırdığınızda, kredi kartı limitiniz anında güncellenir.

BANK24+ logolu ATM'lerimizden, 7/24 kredi kartı borcu ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı borcu ödeme işlem adımları şunlardır;

➔ Banka kartınızı Bank24’ün kart okuyucusuna yerleştirip, şifre girişini gerçekleştiriniz,

➔ Menüden “Fatura ve ödemeler” seçeneğini seçiniz,

➔ Menüden “Kredi Kartı Borç Ödeme” seçeneğini seçiniz,

➔ “Kendi kredi kartınız” ya da “başkasının kredi kartını” seçiniz,

➔ Başkasının kredi kartına para yatıracaksanız kredi kartı numarasını giriniz,

➔ Gelen onay ekranında, kredi kartı borcu ödemek istediğiniz kart numarasını ve sahibini kontrol ederek "EVET" tuşuna basınız,

➔ Yatırmak istediğiniz banknotları para yatırma ünitesine yerleştiriniz(*),

➔ Gelen onay ekranında, kabul edilen banknotları kontrol ederek "EVET" tuşuna, ilave için para ekleme tuşuna basınız,

➔İşleminiz tamamlanınca yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alabilirsiniz.

Kartsız işlem için; 

➔ ATM klavyesindeki ''GİRİŞ'' tuşuna basınız.

➔ Menüden "Fatura ve Ödemeler" seçeneğini seçiniz.

➔ Menüden “Kredi Kartı Borç Ödeme” seçeneğini seçiniz,

➔ TCKN numaranızı ve cep telefon numaranızı giriniz ve devam tuşuna basınız. 

➔ Cep telefonunuza gelen doğrulama şifresini giriniz ve devam tuşuna basınız.

➔ Ödeme yapacağınız Halkbank’a ait kredi kartı numarasını yazınız. 

➔ Gelen onay ekranında, kredi kartı borcu ödemek istediğiniz kart numarasını ve sahibini kontrol ederek "EVET" tuşuna basınız.

➔ Yatırmak istediğiniz banknotları para yatırma ünitesine yerleştiriniz(*).

➔ Gelen onay ekranındaki bilgileri kontrol ederek “EVET” tuşuna basınız. Banknot ilave etmek isterseniz “para ekleme” tuşuna basınız.

İşleminiz tamamlanınca yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alabilirsiniz.

Halkbank kartlarıyla BANK24 ya da BANK24+ logolu ATM’lerden yaptığınız işlemler (Nakit Avans, Taksitli Nakit Avans ve Sonradan Taksitlendirme işlemleri hariç) ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir

Bank24

Türkiye'nin her noktasında 4000'i aşkın Bank24’ten oluşan geniş ATM ağı ile 7/24 bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirin!

BANK24+'lerden Yapılabilen İşlemler

Bank24+’larda para yatırma özelliği bulunmaktadır. Tüm işlemlerin yanı sıra detaydaki işlemleri kartsız veya nakit para yatırarak da yapabilirsiniz.

Şube ve ATM Arama

Halkbank'ın tüm şube ve ATM'leri bulunduğunuz il ve ilçeyi secerek arama yapabilir, haritada veya listeli şekilde görüntüleyebilirsiniz.