Ortak ATM Platformu

Ortak ATM Platformu

Üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Türkiye’deki diğer ATM ağları 1 Ekim 2009 tarihi itibariyle birleşme kararı almış olup, bu tarihten itibaren Visa / MasterCard logolu tüm banka kartları ve kredi kartları tüm banka ATM’lerinde kullanıma açılmıştır.
 
ATM’lerin ortak kullanımını sağlayacak bu projenin uygulamaya geçmesi ile birlikte, üyesi olduğumuz “Ortak Nokta” ve Ziraat Bankası ile tek taraflı yürüttüğümüz ATM paylaşım projeleri de sona ermiş olacaktır.

Böylelikle, Ortak ATM platformu kapsamında;

  • Halkbank Banka kartları ile diğer tüm Banka ATM’lerinden yapılan “Bakiye Sorgulama, Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit Sorgulama” işlemleri için işlem başına sabit 0,27 TL, "Para Çekme, Kredi Kartı Borç Ödeme ve Hesaba Para Yatırma" işlemleri için ise çekilen/yatırılan tutarın %1,15 ile 1,04TL işlem başına sabit ücret yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.
  • Halkbank Kredi Kartları ile diğer  tüm Banka ATM’lerinden yapılan “Kredi Kartı Borç Ödeme" işlemi için, yatırılan tutarın %1,15 ile işlem başına sabit 1,04 TL, "Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Kredi Kartı Limit Sorgulama işlemleri için ise işlem başına sabit 0,27 TL  işlem ücreti yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.
  • Halkbank Kredi Kartları ile bağlı hesaptan diğer tüm banka ATM’lerinden yapılan “Para Çekme ve Hesaba Para Yatırma" işlemleri için, çekilen/yatırılan tutarın  %1,15 ile işlem başına sabit 1,04 TL, "Bakiye Sorgulama” işlemi için ise işlem başına 0,27 TL sabit işlem ücreti yansıtılacaktır. BSMV hariçtir.
  • Halkbank, diğer banka kartları ile Bank 24'lerden yapılan işlemler için, kart sahiplerinden herhangi bir ücret ve komisyon almamaktadır. Ancak, kart sahibi banka, belirleyeceği ücret ve komisyonu kendi müşterisinden tahsil edebilir. Bu ücret ve komisyon tutarı, Halkbank Bank24'leri dışında kullanılabilecek diğer tüm Banka ATM'leri için de geçerli olacaktır.
  • Kamu Bankaları arasında yapılan anlaşma gereğince, Müşterilerimizin Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım Bankası, PTT ve Emlak Katılım Bankası ATM'lerinden yapacakları, yukarıda yer alan işlemlerden ücret alınmamaktadır.