halkbank sgk kreş ödemeleri

SGK Kreş Ödemeleri

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) tarafından kadın istihdamının desteklenmesine yönelik INST-CARE projesi başlatılmıştır. 

“Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”  kapsamında hak kazanan faydalanıcı annenin çocuğunu göndermiş olduğu kreş ödemesine ait mali destek sağlanacaktır. Toplamda 10.250 anneye aylık 100 EUR ödenecektir. Proje "Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Elazığ" illerinde uygulanacaktır.

Kuruma başvurusu kabul edilen çalışan anneye Bankamızca “SGK Kreş Anne Hesabı (TL-EUR)’’ açılacaktır.

Detaylı bilgi için https://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org/

SGK Eğitimli Çocuk Bakıcı Ödemeleri

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Bankamız arasında Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) aracılığı ile “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesine Yönelik Proje” ödemelerine aracılık edilecektir.

Bu kapsamda projeden faydalanacak anne ve eğitimli çocuk bakıcılarına yapılacak ödemelere “İstanbul, Ankara ve İzmir” illerindeki Şubelerimizce aracılık edilecektir.

Kuruma başvurusu kabul edilen faydalanıcı anneye ve bakıcıya Bankamızca “SGK Anne (TL-EUR) ve SGK Bakıcı (TL)’’ hesabı açılacaktır. Sertifika sahibi bakıcılara ise tek seferlik EUR ödeme kimlik kartı ibraz edilmesi ile yapılacaktır.

Detaylı bilgi için https://sgkegitimlibakici.org/