ATOM - Altın Tasarrufu Oluşturma Modeli

ATOM – Altın Tasarrufu Oluşturma Modeli

Fiziki altınlarınız ile “Fiziki Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı“ açmak artık çok kolay. Size en yakın Yetkili Kuyum İşletmesi’ne giderek, altınlarınızın güvenilir şekilde değerlemesini yaptırarak güvenli ve hızlı bir şekilde Bankamızda kur korumalı TL mevduat hesabınızı açabilirsiniz.

Yastık altındaki altın tasarruflarının ekonomiye kazandırılması için Ahlatcı Metal Rafineri A.Ş.’nin anlaşmalı kuyumcularından (Yetkili Kuyumcu) işlemlerinizi kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

ATOM Aracılığı ile Altın Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle Bankamızda Vadesiz Altın Mevduat Hesabı açmanız gerekmektedir.
  • Fiziki altınlarınız ile size en yakın Yetkili Kuyum İşletmesi’ne gidebilirsiniz.
  • Yetkili Kuyum İşletmesi, BBDK tarafından belirlenmiş olan Hurda Altın Değerlemesinde Kullanılacak Asgari Milyem Değerlerinden düşük olmamak üzere, altınlarınızın değer tespitini yapacaktır.
  • İşlem anındaki TCMB tarafından ilan edilmiş dönüşüm fiyatı üzerinden, altınlarınızın Türk lirasına karşılığı Yetkili Kuyum İşletmesi tarafından bildirilecektir.
  • Mutabık kalmanız durumunda, cep telefonunuza gelecek SMS onay kodu ile, Fiziki Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabınız otomatik olarak açılır.

ATOM sistemi Yetkili kuyumcu listesi için tıklayınız.

Fiziki Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı hakkında detaylı bilgi için almak için tıklayınız.