Halkbank’ın kadın girişimci desteklerine 3 altın ödül daha!

Halkbank, kadın girişimcileri destekleyen çalışmalarıyla üç altın ödüle layık görüldü. “2021 Stevie Awards for Women in Business” programı kapsamında iki, Globee Awards’ın “2021 Women in Business and the Professions World Awards” programı kapsamında da bir altın ödül alan Halkbank’ın, kadın destekleri konusundaki altın ödül sayısı böylece beşe çıkmış oldu.

Kendi işini kurmuş veya kurmak isteyen girişimci kadınları teşvik etmek amacıyla yola çıkan Halkbank, 2021 yılı boyunca yurt çapında düzenlediği Üreten Kadınlar Toplantıları’yla 50 bini aşkın girişimciye ulaşarak, kadınlara uygun koşullu finansal imkanlar sundu. Girişimciler, sağlanan avantajları kısa sürede yatırıma, üretime ve istihdama dönüştürürken, Halkbank’ın kadınlara yönelik özel çalışmaları uluslararası düzeyde dikkat çekti.

Stevie Awards’tan 4 Altın Ödül

Bankamız, “2021 Stevie Awards for Women in Business” (SAWIB) programı kapsamında "Kadınları Destekleme ve Güçlendirmede Başarı” (Achievement in Developing and Promoting Women)  ve “Finans Alanında Başarı” (Achievement in Finance) kategorilerinde iki Altın Stevie ile ödüllendirildi.

“Kadınları Destekleme ve Güçlendirmede Başarı” kategorisi, iş hayatında kadınların daha fazla var olmaları için gerçekleştirilen her türlü projenin yarıştığı bir kategori olarak öne çıkıyor. Halkbank; kadın girişimci destekleri ve kadınların iş hayatında daha adil bir konum sağlaması için yürüttüğü inisiyatiflerle başvurduğu bu kategoride, tüm global başvurular arasında jürilerden en yüksek puanı alarak altın ödüle hak kazandı.  “Finans Alanında Başarı” ise, kadınlar tarafından ya da kadınların iş hayatında güçlenmesi için gerçekleştirilen finansal uygulama ve hizmetlerin yarıştığı bir kategoridir. Bu kategoride de Halkbank kadın girişimcilere sağladığı desteklerle 35 farklı ülkeden 1500’den fazla başvuru arasında altın ödüle layık görüldü.

Bankamız daha önce de, “İş Dünyasının Oscarları” olarak kabul edilen Stevie Awards’ın “International Business Awards” (IBA) ödül programında tam 20 farklı kategoride ödül kazanmış ve dünya çapında ‘Yılın En İyi Bankası’ seçilmişti. Bankamızın kadın girişimcilere destekleri ve cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmaları ise yine iki altın ödüle birden layık görülerek Türkiye'nin gururu olmuştu.

Globee Awards’tan 1 Altın Ödül

Halkbank, Stevie’den sonra Globee Awards’ın “2021 Women in Business and the Professions World Awards” programında da büyük bir başarı göstererek, “Kadınları Destekleme ve Güçlendirmede Başarı“ (Achievement in Developing and Promoting Women) kategorisinde  altın ödül almaya hak kazandı. Bu ödül programında banka; kadın girişimci destekleri, kadına şiddet ve ayrımcılık karşıtı stratejileri ve kadın çalışanlara yönelik pozitif ayrımcılık çalışmalarının paylaşıldığı başvurusuyla, tüm global başvurular arasında jürilerden en yüksek puanı aldı. Halkbank, bu program kapsamında ödül kazanan ilk Türk kuruluşu oldu.

Ödüllerimiz ile ilgili videomuzu buradan izleyebilirsiniz: