Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları - İç Anadolu / Konya

Halkbank Üreten Kadınlar Toplantıları’nın 6’ncısı 13 Temmuz Salı günü; Bursa, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Samsun’dan sonra Konya’da gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Meltem Acet’in üstlendiği etkinlikte Kadın Girişimci Kredi Paketi’nden faydalanan kadınları temsilen İç Anadolu Bölgesi’nden 14 kadın girişimciye üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi. Ardından “İlham Veren Kadınlar” ve “Gelecek İçin Sıfır Atık” başlıklı paneller düzenlendi.

Zeynep Türkoğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenen ‘İlham Veren Kadınlar’ paneline konuşmacı olarak Medlis Kurucusu Melis Tasacı, Çemen’s Gurme Kurucusu Hülya Tiritoğlu, Tea-Co Kurucusu Nazlı Esen ve Köklü Yemcilik Kurucusu Nurhan Köklü katıldı.

Nilüfer Batur’un moderatörlüğünde düzenlenen ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ panelinde ise konuşmacı olarak Yaşayan Köy Müzesi Kurucusu Sema Demir, Koza İmalat Kurucusu Nihal Ermiş, DBS Baca Sistemleri Kurucusu Duygu Şen Akın ve Afşar Balam Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucusu Figen Ar yer aldı.