Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları– Karadeniz/Samsun

Halkbank Üreten Kadınlar Toplantıları’nın 5’incisi; Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon’dan sonra Samsun’da gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Meltem Acet’in üstlendiği Karadeniz Bölgesi’ndeki bu ikinci etkinlikte, başarılı girişimci kadınlar deneyimlerini aktardı.

‘İlham Veren Kadınlar’ ve ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ başlıklı paneller düzenlendi

Halkbank Üreten Kadınlar Samsun Toplantısı’nda Kadın Girişimci Kredi Paketi’nden faydalanan kadınları temsilen Karadeniz Bölgesi’nden 9 kadın girişimciye üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi. Ardından “İlham Veren Kadınlar” ve “Gelecek İçin Sıfır Atık” başlıklı paneller düzenlendi.

Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde düzenlenen ‘İlham Veren Kadınlar’ paneline konuşmacı olarak Reeder Kurucusu Müşerref Sezen Saral, Mantı-ye Kurucusu Eda Şişman, PS Mimarlık Kurucusu Pınar Erol ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral katıldı.

Nilüfer Batur moderatörlüğünde düzenlenen ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ panelinde ise konuşmacı olarak Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek, Kılçak Çöl Çiftliği Kurucusu Ayten Çöl, Nebyan Doğal Et Kurucusu Nazlı Uyanık Yıldız ve Amesia Arı Kooperatifi Kurucu ve Mentörü Bingül Alış yer aldı.

Etkinlik videomuzu buradan izleyebilirsiniz: