Son yıllarda Mobil uygulamaların yaygınlaşmasıyla birlikte Mobil Bankacılık kanalı ile yapılan işlemlerin de kullanımında büyük bir artış görülmektedir. Bu sebeple; Mobil Bankacılık üzerinden yapılan bankacılık hizmetlerinin güvenliği çok daha önemli hale gelmiştir.

Halkbank Mobil Şube güvenliği için, kişisel cihazınız ile ilgili dikkat etmeniz gerekenleri önemle belirtmek isteriz.

Halkbank Mobil Bankacılık platformuna giriş için, hiçbir zaman TCKN ve anne evlenmeden önceki soyadı bilgileri talep edilmemektedir. Tüm bilgiler güvenli giriş ekranlarından yapılmaktadır.

İşlemlerinizi sona erdirdikten sonra mutlaka “Çıkış” butonunu kullanınız.

Mobil cihazınızda lisanssız ya da kaynağı belli olmayan programlar kullanmamaya özen gösteriniz.

Kullandığınız şifre ve parolaların, basit ve tahmin edilebilir olmamasına özen gösteriniz. (Örneğin 123456, fb1907, ahmet01. Bu şifre ve parolaları kesinlikle kullanmayınız)

Halkbank e-mail aracılığıyla kişisel bilgilerinizi ya da şifrelerinizi kesinlikle talep etmemektedir. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda, derhal Halkbank Dialog’u arayarak bilgi veriniz.

Mobil cihazınıza, lisanslı ve güncel bilinen firmalara ait Anti Virüs programı yükleyiniz.

İşlemlerinizde, güvenliğinizi daha da artırmak istiyorsanız HızlıGir, Şifrebaz ve/veya Şifrebaz Cep kullanabilirsiniz.

Bankamız personeli dâhil hiç kimseye şifrelerinizi hiçbir zaman söylemeyiniz ve kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayınız.

Halkbank Mobil Şube şifrenizi ve parolanızı herhangi bir yere yazmayınız ya da kaydetmeyiniz.

Cep telefonunuzun SIM kartı, bilginiz dışında bloke olursa derhal operatörünüz ve Halkbank Dialog ile iletişime geçiniz.

Mobil cihazınızda yüklü bulunan uygulamanın son güncel sürümünü kullandığınızı kontrol ediniz.

Size farklı kaynaklardan gönderilen linkler ile Halkbank Mobil Uygulaması görüntüsü altında sahte uygulamaları yüklemeyiniz.

Halkbank mobil uygulamalarını sadece yetkili uygulama marketlerinden yükleyebilirsiniz.