Kolay Adres Sistemi

Kolay Adres Sistemi ile IBAN numarası olmadan 7/24 para transferi kolaylığı Halkbank’ta!

Kolay Adres, IBAN ya da hesap bilgilerinize ihtiyaç duyulmadan para transferi yapılmasını sağlayan, Merkez Bankası ve BKM ile ortak geliştirilen bir özelliktir. Dijital kanallarımızdan para transferlerini kolay ve hızlıca yapabileceğiniz yeni bir dönem sizleri bekliyor.

Kolay Adres uygulaması ile cep telefonu numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik, Vergi Kimlik, Yabancı Kimlik Numarası veya Pasaport Numarası bilgilerinizle hesaplarınızı eşleştirerek, IBAN’a gerek kalmadan, FAST ile para transferi kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Örneğin; Kolay Adres olarak cep telefonu numaranızı tanımladığınız durumda size para gönderecek kişiye cep telefonu numaranızı iletmeniz yeterli. Bu durumda gönderilen tutar cep telefonu numaranızla eşleştirilmiş olan banka hesabınıza geçecektir.

Kolay Adres Tanımlama Nasıl Yapılır?

Kolay Adres Tanımlaması yapmak için,

Halkbank Mobil’e giriş yaptıktan sonra Para Transferi > Kolay Adres işlem adımlarını izleyerek ya da Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra Para Transferi > Kolay İşlemler > Kolay Adres İşlemleri adımlarını izleyerek bilgilerinizi dilediğiniz hesabınıza tanımlayabilirsiniz.