Dijital Hediye Dönemi

Covid-19 gölgesinde değişen alışkanlıklarımıza bir yenisi daha ekleniyor. Pandeminin sonuçlarından biri olarak hepimizin evde geçirdiği zamanın artması, dijital yayınların ve eğlence platformlarının da popülaritesini artırdı. Aşılama çalışmalarının 2021 yılı boyunca süreceği düşünülürse toplumun pandemiyle ilgili endişelerinin de ancak önümüzdeki yılsonuna doğru son bulması tahmin ediliyor. Böylece 2021 yılında da evde yapılacak faaliyetlerin çeşitliliği önem arz edecek gibi görünüyor.

Çok zengin bir içerikle milyonlarca kullanıcıya ulaşan bu dijital platformları sadece sevdikleriniz için değil kendiniz için de düşünebilir ve verimli zaman geçirmek için alışverişinizi uygulama marketlerinden online olarak tamamlayabilirsiniz.

Yine evde geçirilen zamanı etkin şekilde değerlendirebileceğiniz yabancı dil uygulamaları, yakınlarınıza güzel bir hediye seçeneği olabilir. Bu uygulamaların genellikle bir bilgi yarışması gibi olan ve günlük soru sınırlamasına sahip en basit versiyonları kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor ancak hediye olarak düşünülebilecek ücretli versiyonları, kullanıcıyı dil öğrenirken yaptığı yanlışlarda destekliyor, sınav hakkı tanıyor ve kullanıcılar sorulan soruları bilemeseler de hiçbir sınırlama olmadan uzun saatler uygulamada kalabiliyor.

Dijital dil eğitimi uygulamalarından hareketle sevdiklerinizin ilgi alanlarına göre seçebileceğiniz online eğitim programları da günümüzde çok tercih edilen hediyeler arasında. Pandeminin de etkisiyle kişisel spor danışmanlığından edebiyata ya da aşçılıktan bilimsel konulara kadar hemen her alanda online eğitim programlarının nitelikli içeriklerine hem uygulama pazarlarından hem de web sitelerinden erişilebiliyor.

Ayrıca sevdikleriniz adına dijital ortamda toplum ve dünya yararına bağış yapmak da mümkün. Yemek, giysi ve eğitime muhtaç kişi ve çocuklar için veya maddi yetersizlikler nedeniyle sağlık sorunlarını aşamayan insanlar için online yardım yapabilirsiniz. Kanser ve ALS gibi hastalıkların tedavisi üzerine çalışan bilimsel projelere bağış yapmak veya çevreye verilen zararı önlemek adına karbon ayak izinin azaltılmasıyla ilgili çalışmaları sevdikleriniz adına online olarak desteklemek mümkün.

Doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde ya da yeni yılda tercih edebileceğiniz bu dijital hediyeleri aileniz ve yakın çevreniz dışında iş arkadaşlarınız ya da çalışanlarınız için de düşünebilirsiniz. Göndereceğiniz dijital hediyelerle yaptıkları işe karşı motivasyonlarının yükselmesine katkı sağlayabilir böylece daha verimli bir iş ortamının zeminlerini oluşturabilirsiniz.

Referanslar:

https://www.cherriesontop.org/

https://www.cancer.dk/international/about-the-danish-cancer-society/

https://activeyouth.lt/reduce-carbon-footprint/