Man hands using online banking and icon on tablet screen device in coffee shop. Technology E-commerce Commercial. Online payment digital and shopping on network connection.

Mobil Bankacılık Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Türkiye’de toplam 45 milyon akıllı telefon kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birçok işimizin kolaylaştığı bir gerçek. İnternetin bu kadar erişilebilir olması ‘mobil bankacılık’ kavramını da beraberinde getirdi. Artık çoğumuz fatura ödeme, para transferi gibi işlemleri mobil bankacılık üzerinden yapmayı tercih ediyoruz. Bugün artık bazılarımız hala çekinerek yaklaşsa da, mobil bankacılığı kullanarak yapılabilecekler aslında küçümsenmeyecek kadar fazla.

İşte Mobil Bankacılığın Bilmeniz Gereken Bazı Avantajları:

Hızlı Erişim Kolaylığı

Kullanımı kolay olan arayüzler sayesinde artık genç yaşlı herkes mobil bankacılık uygulamasından faydalanabiliyor. Bilgilerinize saniyeler içinde erişerek faturalarınızı ödeyebilir ve para trasferi yapabilirsiniz. ATM arama veya bankada sıra bekleme derdine düşmeden, kapsamlı menülerden zaman kaybetmeksiniz ve evinizin konforunda neredeyse bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Geçmişiniz Elinizin Altında

Mobil bankacılık sayesinde geçmiş işlem kayıtlarını almanız için bankanızı ziyaret etmenize veya defter tutmanıza gerek yok. Uygulamaların filtreleme özelliğiyle yaptığınız işlem ve miktarlarını istediğiniz tarih aralığını seçerek inceleyebilir ve hesap hareketlerinize hızlıca göz atabilirsiniz.

Anında Para Transferi İmkanı

Mobil bankacılık geç kaldığınız anlarda yanınızdadır. Yapmanız gereken bir ödeme varsa, hesabınıza giriş yapıp ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Yakın bir zamana kadar aynı banka üzerinden yapılan transfer işlemleri yani havale işlemi, hızlı bir şekilde gerçekleşirken farklı bankalar arası yapılan transferler yani EFT işlemi, zaman alabiliyordu. Fakat bugün Halkbank İnternet Bankacılığı’nı kullanarak deneyimleyebileceğiniz yeni sistem “FAST” ile artık bu da mümkün. EFT işlemlerinden farklı olarak FAST, yani anında transfer sistemi 7 gün-24 saat emrinizde. Bu sistemle para transferleriniz artık saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Dilediğiniz Zaman Kullanın

Mobil bankacılığın çalışma saatleri yoktur. Günün her saatinde bankanız yanınızdadır. Çalışıyorsanız veya yoğun bir ev ve aile yaşantınız varsa finansal işlemlerinizi şubenize giderek yapmaya vaktiniz olmayabilir. Mobil bankacılık bu anlamda kurtarıcıdır. Uygulamanın belirli bir saati olmadığından her zaman ve her yerde cep şubenize kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Güvenlik ve Daha Çok Güvenlik

Varlıklarınızı korumak, mobil uygulamalardaki işlemlerinizin kontrol ve takibini sağlamak bankaların öncelikli işidir. Elbette hiçbir şey kusursuz değildir. Ancak mobil bankacılığın güvenliğinden endişeleniyorsanız, güvenlik önlemlerini artırmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Bir mobil bankacılık uygulamasında oturum açmak için kullanıcı adı ve şifre kullanımı alışılagelmiş bir yoldur. Bununla beraber bankanız size ek güvenlik önlemleri sunabilir veya bu önlemleri almanızı şart koşabilir. Halkbank İnternet Bankacılığı’nda standart olarak sunulan ve para transferlerinin iki veya daha fazla doğrulama adımıyla yapılması bu ilave önlemlere bir örnek olarak verilebilir. Çok faktörlü kimlik doğrulaması adındaki bu güvenlik önlemi kullanıcının gerçekten siz olduğunuzu kanıtlamak veya garanti altına almak istediğinizde doğru bir seçenektir. Örneğin belirli bir miktarın üzerindeki para transferlerinizde bankanız telefonunuza bir şifre gönderecek, ödemenin gerçekleşmesi için ise söylediğiniz kişi olduğunuzu doğrulamak adına şifreyi transfer anında uygulamaya girmeniz gerekecektir.

Günümüzde mobil cihazlarda, teknolojinin izin verdiği ölçüde dijital banka hesabınızı korumanın farklı bir yolu olarak yüz tanıma veya parmak izi kontrolü de seçenekler arasındadır. Fakat bu ileri önlemlerin genele yayılarak tüm işlemler için kullanılabilmesi ancak mobil cihazların sahip olduğu teknoloji düzeyinin gelecekte yükselmesiyle mümkün olacaktır.

Hesaplarınızı Kontrol Edin

Eğer aynı bankada birden fazla hesabınız varsa mobil bankacılık uygulamanızdan hepsini takip etmeniz ve hepsi için işlem yapmanız mümkündür. Banka kartı ve kredi kartlarınızı takip edebilir, kredi kartınızın limitini belirleyebilir ve bankaya gitmeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bildirim Özelliği

Mobil bankacılık uygulamaları hesabınızda bir hareket olduğunda size bildirim göndererek uyarı almanıza olanak tanır. Bu uyarılar hesabınızın güvenliğinden emin olmanızı sağlarken hareketleri takip etmenize yardımcı olur. Dilerseniz mobil bankacılık uygulamanızın ayarlar bölümünden bildirimlerinizi açarak bu yararlı özellikten faydalanabilirsiniz.

Siz de Halkbank Mobil Uygulaması sayesinde bankacılık işlemlerinizi dilediğiniz yerden dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz…

Halkbank Mobil ile istediğiniz zaman hesaplarınızı takip edebilir, EFT ve havale yapabilir, kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bunlar ve daha fazlası için yapmanız gereken tek şey Halkbank Mobil uygulamasına sahip olmaktır. Siz de Mobil Şube’ye gelin, maksimum kolaylığın keyfine varın!