Mobil Cüzdan Nedir?

Hayat artık mobile entregre olmuşken, kredi kartını evde unutmak gibi, çantanın içinde cüzdan aramak gibi dertleriniz kalmıyor. Varsayalım ki Burcu Hanım’ın cüzdanında altı kredi kartı var. Her kartın kendine göre bir özelliği ve faydası olduğu için Burcu Hanım hiçbirinden vazgeçemiyor.

Bu kabarık cüzdanın birden telefonunuza ışınlandığını hayal edin… Bilimkurgu değil. Buna mobil cüzdan diyoruz. Yani çantanızdaki ya da cebinizdeki cüzdan dijitalleşerek bir anda sanal hâle geliyor.

Nasıl sahip olunur?

Mobil cüzdana sahip olmak, oldukça basit bir işlem. Bankaların mobil cüzdan uygulamasını akıllı telefona  yüklemek ya da yüklüyse var olan özellikleri aktive etmek yeterli.

Mobil cüzdana kredi kartlarını ve banka kartlarını kaydederek tüm kartları tek bir mobil cüzdan hesabı altında toplayabilirsiniz. Alışveriş esnasında akıllı cep telefonunu POS cihazına veya terminale okutarak temassız ödeme yapabilirsiniz.

Mobil cüzdanın ayrıca bir güzel tarafı var ki o da zamandan fazlasıyla tasarruf sağlaması. Online alışveriş yaparken sitelerdeki üye olma ve uzun formlar doldurma zorunluluklarını da ortadan kaldırıyor. Güncel bilgilerinizle birlikte fatura ve adres bilgilerinizi bir kere mobil cüzdandaki hesabınıza yüklemeniz yeterli oluyor.

Hayatınızı kolaylaştırmaya hazır mısınız?

Tek yapmanız gereken cüzdanınızı mobile taşımak…

Halk Bankası e-hesap cüzdanı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.