Halkbank'tan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası'na 5 milyon TL destek

Halkbank’tan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL destek 

Halkbank, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit ve gazi olan vatandaşlarımızın aileleri ve yakınlarına destek olmak üzere, Başbakanlık tarafından başlatılan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 5 milyon TL ile katıldığını duyurdu. Halkbank tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Adını halktan alan bir banka olarak, her koşulda halkımızın yanında olmaya her şeyden daha çok önem veriyoruz. Bu hassas süreçte Başbakanlık tarafından başlatılan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü ve demokrasi uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimiz ile gazilerimizin aileleri ve yakınları için düzenlenen, “15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası”na sağladığımız 5 milyon TL tutarındaki destekle büyük bir dayanışmanın parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

İnanıyoruz ki bu kampanya, yaralanan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ailelerinin acılarını paylaşmak ve yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa yardımcı olabilmek için bir katkı sağlayacaktır. Bundan sonra da aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için çalışacak, geride bıraktıkları ailelerini kutsal emanetlerimiz olarak desteklemeye devam edeceğiz. Halkbank olarak ülkemizin değerlerine ve milletimizin geleceğine duyduğumuz bağlılıkla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı tutkuyla çalışacak, aziz milletimizin hizmetinde olmayı sürdüreceğiz. Bir kez daha, demokrasi uğruna şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına baş sağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.