Halkbank New Mill Belgrad Şubesi hizmete başladı

Balkanlar ve Orta Avrupa’da büyüme ve reel sektördeki tecrübesini bölge ülkelere taşıma hedefleri doğrultusunda Sırbistan’ın Cacak bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Cacanska Bank’ın adı Halkbank A.D. Beograd olarak değiştirildi. Genel Müdürlük binası Cacak Şehrinden başkent Belgrad’a taşınırken, Sırbistan’da New Mill Belgrad Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkent Belgrad'ın şehir merkezinde hizmete başlayan şubenin açılışında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Sırbistan Turizm, Ticaret ve Telekomünikasyon Bakanı Sayın Rasim Ljajic, Sırbistan Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, Halkbank Finansal Yönetim ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Aydın, Halkbank Esnaf-KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erdal Erdem ve Halkbank Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Şenel hazır bulundu.

Bakan Zeybekci ve Başbakan Yardımcısı Ljajiç’in iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin önemine vurgu yapan konuşmalarının ardından katılımcılar Belgrad şube binasını gezdiler. Halkbank A.D. Beograd adıyla faaliyete başladıkları Sırbistan’da, Türk yatırımlarının artmasına ve piyasanın büyümesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirten Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Aydın açılışla ilgili şunları söyledi:

“Halkbank’ın 77 yıllık tecrübesini ve hizmet anlayışını Balkanlara taşıma hedefiyle, Cacanska Banka hisselerini satın alarak faaliyet geçtiğimiz Sırbistan’da önemli bir atılım daha gerçekleştiriyoruz. Genel Müdürlük binamızın da yer aldığı Belgrad’da, bir araya geldiğimiz şube açılışıyla başkentin merkez noktalarında birinde hizmet vermeye başladık. Halkbank olarak 13 şube, 9 alt şube ve 384 çalışanımızla Türkiye ile Sırbistan arasında bir köprü görevi üstlenmeye devam ediyoruz. Ülke genelindeki şube ağımızı genişletecek ve reel sektöre verdiğimiz desteği Balkanlarda da artırarak sürdüreceğiz.”