Halkbank'tan 'Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemi'

Halkbank’tan ‘Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemi’

Halkbank ödeme güvenceli ürünlerine bir yenisini daha ekledi

KOBİ’ler için güvenceli ürünler geliştirmeye devam eden Halkbank, vadeli alım satım yapan tüm KOBİ müşterilerinin ticaretteki faturalı alacaklarına güvence sağlayan Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemini hizmete sundu. Banka bu sistem sayesinde, vadeli alımlarda alıcının ödemesinin, faturalı alacaklarda ise satıcının tahsilâtının vadesinde gerçekleşmesini güvence altına alıyor.

Ödeme vadesinde hesapta para olmasa bile borcun kredi limitinden otomatik olarak ödenmesini ve satıcının ihtiyaç halinde ödeme vadesinden önce alacağını iskonto etmesini sağlayan sistem ile ticaret hayatını canlandırmayı hedeflediklerini belirten Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel şunları söyledi:

“Tasarruf politikalarının önem kazandığı 2014 yılında biz de esnaf ve KOBİ’lerimize sunduğumuz desteği kesintisiz olarak sürdüreceğiz. Bu kapsamda ‘Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemi’ni devreye sokarak hem müşterimizin ticari itibarını korumayı hem de ödeme işlemlerinin sistem üzerinden banka güvencesiyle gerçekleşmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sistemle fatura düzenlendiği an ödeme güvence altına alınıyor. Alıcı ve satıcıyı tek bir platformda buluşturan sistemde, işlemler tamamen elektronik ortamda başlıyor ve tamamlanıyor. Güçlü teknolojik altyapımız sayesinde geliştirdiğimiz bu sistemle KOBİ’lerimize destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu sistemin hedeflerinden birinin de ticari faaliyetlerin bankalaşmasını sağlayarak kayıt dışılığı azaltmak olduğunu vurgulayan Aksel, “Kayıt dışılığın azalmasıyla, KOBİ’lerin bilançoları daha gerçekçi bir büyüklüğe ulaşacak ve dolayısıyla finansmana erişimleri kolaylaşacaktır. Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemi ile hem KOBİ’lere hem de ülke ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
Güvenceli KOBİ Ödeme Sistemi hem alıcılar hem de satıcılar için çeşitli avantajlar sunuyor. Sisteme tanımlanan alıcı firmaların teminat ve piyasada tanınma vb. sorunları olmadığından, hem mal ve hizmet kalitesi hem de fiyat politikası ve ödeme koşulları açısından kendilerine en uygun seçeneği belirleyebiliyorlar. Mal ve hizmet bedelini zamanında ve hatta iskonto ederek vadeden önce tahsil edebilen satıcı firmalar ise nakit akışını düzenlemede geniş olanaklardan yararlanabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için www.halkbankkobi.com.tr adresine başvurabilirsiniz.