Halkbank'tan 1 milyar TL'lik Bono İhracı

Halkbank’ın 23 – 25 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen bono halka arzına yatırımcının ilgisi yüksek oldu.  Toplam talep miktarı planlanan halka arz değerinin 1,6 katını aştı. Yatırımcının yoğun ilgisi üzerine 750 milyon TL olarak planlanan ihraç değeri, 1 Milyar TL’ye yükseltilerek halka arz başarıyla tamamlandı.
 
Müşterileri için güvenli ve kazançlı yatırım ürünleri sunduklarını belirten Halkbank Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Murat Uysal,  “Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olarak kazançlı yatırım ürünlerini müşterilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Bankamızın bu kapsamda altıncısını gerçekleştirdiği bono ihracını  başarıyla tamamladık. İhracımıza gelen yatırımcı talebi ihraç edilmesi planlanan miktarın önemli ölçüde üzerinde olduğundan ihraç tutarımızı yükselttik. Bu sonuç müşterilerimizin bankamıza duyduğu güvenin kanıtıdır. Halkbank bu güvenden aldığı güçle faaliyetlerine aynı kararlılıkla devam edecektir.”  dedi.
 
20 Haziran 2014 vadeli Halkbank bonosunda basit faiz % 9.13, bileşik faiz % 9.35 olarak gerçekleşti. Güvenli yüksek getiri sağlayan bonolar 175 gün vadeli olarak işlem görecek. Bono ihracından yurt çapındaki sabit getirili menkul kıymet yatırımcıları ve mevduat müşterileri yararlanabilecek.