Halkbank Kurumsal Sosyal Destek Servisi

Her Zaman, En İyisi!

Koronavirus pandemisi ile ülkemiz Nisan 2020 takviminde tanıştı. Yıkıcı etkileri hafiflemiş olarak hayatımızda devam etse de, arkasında derin acılar ve izler bıraktı. Bu süreçte birçok sektör çalışanı ile birlikte Halkbank çalışanları ve aileleri de pandemiden etkilendi.

Birçok bilinmezi barındıran Koronavirüs pandemisinin ilk gününden bu yana ülkemizde uygulanan koruyucu ve kısıtlayıcı tedbirlere riayet eden Halkbank; çalışanları ve ailelerini, müşterilerini ve tedarikçilerini korumak için neler yapabileceğini de masaya yatırdı. Ülkemizde ilk defa uygulamaya konulan yenilikçi bir proje geliştirildi: Kurumsal Sosyal Destek Servisi.

“Halkbank Kurumsal Sosyal Destek Servisi” sayesinde tüm Halkbank çalışanları, çalışanlarımızın aileleri ve yakınları da destek sağlamak hedeflendi. Bu servis ile çalışanlarımızın %40’ı ile birebir görüşmeler  yapıldı, pandemi sürecinde ihtiyaç duydukları sosyal destekler sağlandı. Tıp doktoru, psikolog, diyetisyen, çocuk gelişimi uzmanı, spor hekimi ve fizyoterapistlerden personelin destek almaları sağlandı.

Ayrıca gerek koronavirus pandemisi, gerekse de olası enfeksiyon risklerinden korunmak üzere bilim insanlarıyla el ele verilerek “Enfeksiyonlardan Korunmaya Yönelik Kurumsal Rehber” hazırlandı. Bu rehber tüm çalışanlarımıza dağıtılarak enfeksiyonlardan korunmada Halkbank için bireysel ve kurumsal tedbirlerin daha iyi bir noktaya taşınması için bir vizyon oluşturulmuş oldu. Bu süreçte uygulanan model bazı farklı kuruluşlarda da uygulanarak çalışanların bu hizmetlerden faydalanması sağlandı.

Kurumsal Sosyal Destek Servisi sayesinde Halkbank ailesi pandemi sürecinde yaralarını sardı, pandeminin etkileri ve tehlikeleri anlamlı düzeyde önlenmeye çalışıldı. Kurumsal Sosyal Destek Servisi hizmetleri kurumsal olarak içselleştirilerek, Temmuz 2021’den bu yana Halkbank içerisinde oluşturulan bir ekip ile hizmetlerini sürdürmektedir.

Koronavirus pandemi süreci; tüm dünyada ve tüm ülkemizde sağlığın herkes için öncelikli olduğunu, sağlığımızı korumak için yapılması gerekenlerde sınır olmadığını herkese gösterdi. Halkbank bu süreçte sosyal sorumluluk bilinciyle sağlıklı ve büyük bir aile olmanın dayanışmayla gerçekleşeceğine inanıyor.