Çocukları Dinleyelim, Hayatlarını Değiştirelim Projesi

Bankamız desteğiyle, Flavius Sağlık Grubu ve Medikal Turizm Derneği Başkanı Sayın Uzman Dr. Sinan İbiş koordinasyonunda, ülkemizdeki zihinsel ve fiziksel açıdan diğer akranlarına göre şanssız doğan özel gereksinimli bireylerimizin seyahat olanaklarından faydalanarak ülkemizin değerlerini yaşayabilme imkanını bulmaları ile sosyal hayata ve turizme katılımlarını sağlamak üzere “Engelsiz Ulaşım, Engelsiz Turizm, Engelsiz Yaşam” kapsamında 6 ayrı seyahatten oluşacak “Çocuklarımızı Dinleyelim, Hayatlarını Değiştirelim” projesi hayata geçirilmiştir.

Projenin ilk iki adımında, 16 Ekim ve 19 Kasım 2019 tarihlerinde, toplam 45 özel gereksinimli bireyin hızlı tren ile Ankara - Eskişehir arasında seyahat etmesi ve çeşitli etkinliklere katılması sağlanmıştır.

Projenin üçüncü adımında ise Parla Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki özel gereksinimli 16 bireyimiz, 24 Aralık 2019 tarihinde, Ankara’dan Konya’ya hızlı tren yolculuğu yapmış ve Konya ilinde çeşitli etkinliklere katılmıştır.

“Çocuklarımızı Dinleyelim, Hayatlarını Değiştirelim” projesi kapsamında gerçekleştirilen seyahatlerde, özel gereksinimli bireylerimiz yapacakları yolculuklara Ankara Gar’ından Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, Genel Müdürümüz Sayın Osman Arslan ve diğer proje paydaşı Kurumların yönetici ve temsilcileri tarafından bizzat uğurlanmışlardır.

Söz konusu seyahatlerle ilgili videoları aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.