Covid-19 salgınına karşı tüm önlemleri alıyoruz

Değerli müşterilerimiz,

Tüm dünyada etkisi devam eden Covid-19 salgınına karşı, kamu sağlığını korumaya yönelik uygulamalarımızı Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımız tarafından duyurulan önlemler çerçevesinde titizlikle sürdürüyoruz. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için, virüsle mücadele çalışmalarımızı kurum içinde ve diğer kurumlarla sürekli iletişim halinde koordineli bir şekilde yürütüyoruz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için,

 • Yurt genelindeki şubelerimizi ve tüm hizmet birimlerimizi düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. 
 • Çalışanlarımızın sağlık durumlarını düzenli takip ediyoruz; onlara maske, plastik eldiven ve dezenfektan desteği sağlıyoruz.
 • Tüm çalışanlarımıza koronavirüs konusunda bilgilerinin arttırılmasına yönelik dijital eğitimler veriyoruz. Önleyici ve koruyucu tedbirlerle ilgili çalışanlarımızı sürekli olarak bilgilendiriyoruz.
 • Şube içinde kalabalık oluşturarak sizleri riske atmamak adına, BDDK tarafından da onaylanan sektör ortak uygulaması olarak müşterilerimizi sosyal mesafeye uygun olacak şekilde gruplar halinde şubelerimize kabul ediyoruz.
 • Tüm şube ve hizmet birimlerinin girişlerinde ateş ölçümü yapıyoruz, misafirlerimizden de maske takma zorunluluğuna uymalarını istiyoruz.
 • Şubelerde sosyal mesafe kurallarına yönelik düzenlemeler gerçekleştiriyoruz. Separetörler ve uyarı işaretleri koyarak, şube içinde sosyal mesafenin korunması için çalışıyoruz.
 • Olası vaka durumlarında, ilgili şube personelini karantinaya alarak, şubelerimizi dezenfekte ediyor, ilgili şubenin müşterilerine geçici personel ya da gezici şube aracılığıyla hizmet veriyoruz.

Fiziksel teması en aza indirmek üzere, özellikle nakit dışı işlemler için mobil şube ile internet bankacılığını ve Diyalog (0850 222 0 400) kanallarını kullanmanızı öneriyoruz.

Şube dışı işlemlerin daha rahat yapılabilmesi için,

 • Günlük para çekme limitini 5 bin TL’ye yükselttik. İşlemlerini ATM’ler aracılığıyla gerçekleştiren müşterilerimize, ATM kullanımından sonra ellerini mutlaka temizlemeleri gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 • Çalışan sağlığını ön planda tutarak, kronik rahatsızlığı olan personelimize dönüşümlü olarak evden çalışma imkânı veriyoruz.
 • Risk grubunda sayılan 65 yaş üstü emekli müşterilerimize, maaşlarını evlerinden çıkmadan çekebilme imkânı sağlıyoruz. Risk grubunda olan müşterilerimize de Sağlık Bakanlığımızın uyarılarına uyarak kalabalık ortamlardan uzak durmalarını öneriyoruz. 
 • İşlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla internet sitemizde beyan edilen belirli kredi ürünlerimizin başvurularını online olarak alıyoruz.
 • Küçük tutarlı ödemelerinizde daha hızlı ve daha kolay işlem yapabilmeniz için kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin arttırdık. 
 • Android cep telefonlarını POS cihazına dönüştüren temassız mobil ödemeyi (NFC) devreye aldık.
 • Dünya Sağlık Örgütü’nün alışveriş işlemlerinde parayla teması keserek kredi kartı ve banka kartlarıyla yapmaları yönündeki uyarısına uygun olarak, müşterilerimize alışveriş işlemlerini Paraf ve Bank24 kartlarıyla yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Aldığımız tüm önlemlerin yanı sıra, çalışanlarımız ile ailelerinin ve hizmet süreçlerinde temasta bulundukları tüm müşterilerimizin sağlıklarını korumak ve Covid-19 dâhil bulaşıcı enfeksiyonlar konusunda kurumsal önlemleri bir rehber haline getirmek üzere Türkiye’de bir ilk olan 2 ayrı proje yürütüyoruz:

 • Tamamen telefon ortamında gerçekleşen “Halkbank Sosyal Destek Servisi”  hizmetimizde çalışanlarımız projede görevli danışmanlarla görüştükten sonra tüm sağlık ve yaşam sorunları için; doktor, psikolog, fizyoterapist, pedagog, spor bilimi uzmanı ve diyetisyen ile görüşme fırsatı buluyor. Uzmanlık gerektiren konularda ise bilim insanlarından bilgi tedariki sağlanarak personelimizin bireysel sorunlarını yaşamlarından bertaraf etmelerine, sağlıklı ve mutlu çalışan olmayı başarmalarına katkı sağlanıyor.
 • Halkbank İçin Enfeksiyonlardan Korunmada Kurumsal Rehber Hazırlanması” projesi ise Bankamızın tüm binalarında çalışma ortamlarında, tüm işlemlerle ilgili süreçlerinde ve çalışanlarımızın iş ve iş dışı yaşamlarında enfeksiyonlar konusunda almaları gereken önlemler gözetilerek oluşturulmuştur. Proje kapsamında; hizmet verilen kişiler ile tedarikçiler ve ziyaretçiler, Bankamıza kargo ve ihtiyaçlar dahil tüm lojistiklerin hijyen kuralları yönünden incelenmesi, değerlendirilmesi ve süreçlerin daha iyi hale getirilmesi için kurumsal rehber hazırlanması öngörülmüştür. Enfeksiyonlardan korunma konusunda personele eğitimler verilmesi ve personele eğitici film mesajların gönderilmesi gibi birçok süreç tasarımı planlanmıştır.

Pandemiye karşı verdiğimiz özverili ulusal mücadelenin en kısa zamanda sonuca ulaşmasını ve yeniden sağlıklı günlere kavuşmayı temenni ederiz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğunuz ve Bankamız tedbirlerine verdiğiniz güçlü destek için teşekkür ederiz.

Koronavirüs, Alacağımız Tedbirlerden Güçlü Değildir.