Kamuoyu Duyurusu

15 Temmuz akşam saatlerinde yaşanan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini hedef alan darbe teşebbüsü; demokrasi, insan hakları ve özgürlük anlayışımızla kesinlikle bağdaşmayan bir kalkışma olarak siyasi tarihimizdeki yerini almıştır. Anayasal rejimimizi ortadan kaldırmayı amaçlayan, baskı ve şiddet yoluyla milli iradeyi hiçe sayabileceğini düşünen bu tip bir girişimin bir daha asla tekrar etmeyeceğine ve ihanet çetelerinin emellerinin aksine demokrasimizin bu zor günlerden daha da güçlenerek çıkacağına yürekten inanıyoruz. 

Ülkemizi bir bilinmeze doğru sürüklemeyi amaçlayan bu girişim karşısında, aziz milletimiz demokrasiye ve özgürlüğe bağlılığını bir kez daha göstermiş, köklü bir devlet geleneğine sahip olan Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerleri bir kez daha galip gelmiştir. 
 
Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve TSK Başkomutanı Recep Tayyip ERDOĞAN   olmak üzere devlet görevlilerimize, kahraman güvenlik güçlerimize, cesaretle ülkesine ve demokrasiye sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza, yayınlarıyla darbe girişimcilerinin baskılarına boyun eğmeyen özgür Türk medyasına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Halkbank olarak ülkemizin değerlerine ve milletimizin geleceğine duyduğumuz bağlılıkla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı tutkuyla çalışmaya devam edeceğimizi, demokrasi, insan hakları ve özgürlüğe verdiğimiz değerle aziz milletimizin hizmetinde olmayı sürdüreceğimizi saygıyla kamuoyunun bilgisine arz ederiz.