Sağlık Çalışanlarına Özel Uzun Süreli Hayat

Nedir?

Tüm sağlık çalışanlarının Uzun Süreli Hayat Sigortası ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla hazırlanan ürünümüz ile müşterilerimiz hem sevdiklerini hem de geleceklerini vefat riskine karşı uzun süreli olarak güvence altına almış olacaktır.

Kimler yararlanabilir?

18-65 yaş arasındaki  tüm sağlık çalışanları bu sigortayı yaptırabilir.

Sigorta süresi

Sigorta süresi en az 2, en fazla 20 yıl olabilir. Sigorta giriş yaşının 47 yaş üstü olması durumunda sigorta süresi maksimum Giriş Yaşı + Süre=67 yaş şeklinde olmalıdır.

Teminatlar nelerdir?

Sağlık Çalışanlarına Özel Uzun Süreli Hayat Sigortası sadece vefat teminatı içermektedir. Sabit ve ya Azalan Teminatlı olarak tercih edilebilir. Azalan teminat seçeneğinin seçilmesi durumunda azaltılacak olan tutar; ilk yıl teminat tutarının süreye bölünmesi ile bulunur. İstenildiği takdirde teminat tutarı sabitlenebilir. Sigortalının, sigorta süresi içerisinde vefatı halinde belirlenen lehtar, belirlenmemiş ise kanuni varislere poliçede belirlenmiş olan vefat teminatı ödenir. İlk yıl için minimum teminat tutarı 20.000.-tl ‘dir.

Prim ödeme şekli

Prim tutarı, belirlenen teminat tutarına, sigorta süresine ve sigortalının yaşına bağlıdır. Sigorta primleri müşterilerin seçimine göre kredi kartından peşin, 3,6,9 taksitli veya hesaptan peşin olarak tahsil edilebilecektir.


Detaylı bilgi için tıklayınız.