İnternet Şubesi Bireysel Kurumsal
EN

BAĞ-KUR KREDİSİYLE EMEKLİ OLMAK HALKBANK'TA ÇOK KOLAY

BAĞ-KUR Emeklilik Kredisi

Nedir?

5510 sayılı Kanun 4/a - 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle Bağ-Kur’ dan emeklilik maaşı bağlanamayan kişilerin, prim borçlarını ödeyerek emekliliğe hak kazanabilmeleri için kredimizdir.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Kredinizi aylık %1,60  faiz oranıyla tahsis ücretli olarak kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi;

  • Aylık eşit taksitli,
  • 3 ayda bir eşit taksitli,
  • 3 aya kadar ödemesiz olarak yapabilirsiniz.

 

BAĞ-KUR Emeklilik Kredisi

Kredi Tutarı (TL)

Kredi Vadesi(Ay)

Aylık Faiz Oranı (%)

Tahsis Ücreti (TL)

Taksit Tutarı (TL)

Yıllık Maliyet Oranı (%)

10.000

36

1,60

52,50

387,31

26,1191

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.
Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 10.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 73,35 TL’ dir.
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Nasıl Faydalanabilirim?

SGK tarafından hazırlanmış olan Dilekçe Formu ve Bağ-Kur Sigortalılık Belgesi ile 31.01.2021 tarihine kadar SGK İl Müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.

  1. SGK tarafından hazırlanmış olan EK-1** Dilekçe Formu ve Sigortalılık Belgesi ile birlikte SGK İl/Merkez Müdürlüklerine başvurunuz.
  2. SGK İl/Merkez Müdürlüklerinden almış olduğunuz EK-2** belgesiyle birlikte HALKBANK şubelerine kredi başvurusunda bulununuz.
  3. Bankamız tarafından başvurunuz alınıp, krediniz onaylandıktan sonra EK-3** belgesi düzenlenerek tarafınıza verilecektir.
  4. Bankamızdan almış olduğunuz EK-3 Belgesi ve SGK’dan temin edeceğiniz “Yaşlılık Aylığı Talep” formu ile birlikte emeklilik maaşının bağlanması konusunda SGK İl/Merkez Müdürlüğüne talepte bulunmalısınız.
  5. SGK İl/Merkez Müdürlükleri tarafından düzenlenecek EK-4** belgesini şubelerimize ibraz etmeniz halinde birikmiş borçlarınız Bankamızdan kullanacağınız kredi ile SGK’ya ödenecektir.

*Yapılacak inceleme sonrası bankamızın ek belge, teminat veya kefil talep etme hakkı saklıdır.
**Başvuru aşamasında gerekli olan belgeler SGK İl Müdürlüklerinden, www.sgk.gov.tr internet adresinden ve tüm HALKBANK şubelerinden temin edilecektir.