halkbank paraf üye işyerleri

Paraf Üye İşyerleri

Paraf Üye İşyerleri

Paraf Üye İşyerimiz olun avantajları kaçırmayın!

Üye işyerimiz olarak dünyanın Visa ve MasterCard amblemi taşıyan bütün banka ve kredi kartlarını kabul edebildiğiniz gibi, Paraf Üye İşyerimiz olduğunuzda Paraf uygulamalarından da yararlanabilirsiniz.

Paraf sahipleri sizi seçiyor, çünkü yaptıkları her alışverişte hem sizden hem de bizden ödül olarak ParafPara kazanıyor, gelip bu ParafParaları tekrar sizde harcıyor, harcarken kazanıyor, kazandıkça harcıyor ve cironuzu artırıp size de kazandırıyor!

ParafPara nedir?

Paraf ile yapılan işlemlerde, Paraf sahiplerinin Paraf Üye İşyerinde kullanması için verilen ödüldür. Paraf Üye İşyerinin bağlı olduğu sektöre göre belirlenen bir oranda banka tarafından alınıp kart sahibine yansıtılır.

Paraf sahipleri sizi seçiyor, çünkü sizde taksit olanağı var! Müşterileriniz ürünlerini bir kerede alıp taksit taksit ödeyecekleri için limitlerini zorlamayacak, daha çok alacak, azar azar ödeyecekler. Ödeme kolaylığı yarattığınız için sizin de alışveriş hacminiz artacak.

Taksit Uygulamaları

Paraf 2-12 ay arası taksit yapılabilmektedir.

Paraf taksit yetkisi olan POS’larımızdan aynı zamanda diğer bankaların kredi kartları ve banka kartları ile tek çekimli işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

Taksit Modelleri

Taksitli çalışmalarda işlemlerin hesabınıza geçme şekline göre 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Sizin için en uygun yöntem için taksit fiyatlama modellerimizi inceleyiniz.

  • Aylık ödeme: Taksit tutarları aylık olarak hesabınıza geçer. Yapılan taksitli işlemin her bir taksiti, taksitin yapıldığı tarihlerde ayrı birer alışveriş gibi kabul edilmektedir. Alışveriş tarihinin ertesi günü taksitli bloke hesabınıza aktarılır. Taksit tutarları, taksit sayısı kadar birer ay arayla vadesiz hesabınıza kullanılabilir bakiye olarak otomatik aktarılır.
  • Peşin ödemeli: Yapılan taksitli işlemde taksit işlem tutarının tamamı, işlem tarihinin ertesi günü anlaşılan, taksit adedine göre belirlenen komisyon kesilerek vadesiz hesabınıza aktarılır. Bu yöntemde bloke gün uygulaması da yapılabilmektedir.
  • Vade farklı peşin ödemeli: Yapılan taksitli işlemde taksit işlem tutarının tamamı, işlem tarihinin ertesi günü vadesiz hesabınıza aktarılır. Bu yöntemde vade oranı (taksitlendirme faizi) üzerinden hesaplanan vade farkı kart müşterisinin aylık olarak ödeyeceği taksit tutarlarına eklenerek müşteriden tahsil edilir ve bankamızın hesaplarına alacak geçilir. Bu vade oranı banka tarafından belirlenmekte ve slip üzerinde bildirilmektedir.

Paraf sahipleri sizi seçiyor, çünkü siz kampanyalara katılıyorsunuz! Paraf sahipleri katıldığınız kampanyaları çeşitli tanıtım kanallarından duyuyor ve böylece müşteri sayınız artıyor, bilinirliliğiniz ve işlem hacminiz yükseliyor.

Kampanyalar nasıl düzenlenir?

Banka belirli bir süre için belirli sektör, marka veya hinterlant bazında kampanyalar düzenler. Kart sahiplerine e-posta, SMS, insert ile birebir bilgi verdiği gibi, basın ve yayın yolu ile de kampanyanın reklamını yapabilir.

Kampanya Çeşitleri

  • Artı Taksit: Belirli bir dönem içinde Paraf Üye İşyerinin uyguladığı taksite ilave olarak uygulanan taksittir.
  • Öteleme: Belirli bir dönem içinde Paraf Üye İşyerinde yapılan harcamanın, kart sahibinin daha ileri tarihli ekstresine yansıması ve geç ödemesidir.
  • Artı Puan: Belirli bir dönem içinde Paraf Üye İşyerinde yapılan işlem tipine göre, kazanılan nakit puana ilave olarak verilen nakit puandır.

Kampanya Katılımı

Banka tarafından düzenlenen kampanyalar üç şekilde olabilir:

  • Banka, Paraf Üye İşyerinin katılımını gerektirmeden, kart sahiplerine avantaj sağlamak üzere, Paraf Üye İşyerlerinden aldığı hizmet komisyonu ile maliyeti karşılayarak, belirli bir hinterlanda, belirli bir sektöre genel bir kampanya düzenleyebilir.
  • Banka belirli bir marka veya sektörle önceden anlaşarak, maliyeti bölüşerek kart sahiplerine avantaj sağlamak üzere kampanya düzenleyebilir.
  • Paraf Üye İşyeri, kendi katkılarıyla işyerinde kampanya düzenlemek isterse, banka bu uygulamayı işyerine ücretsiz olarak sağlar.

Teknolojiyi yakından takip ederek POS ürün çeşitliliğini geliştirmiş, ihtiyacınıza yönelik hizmet verebilen ve global kârlılığınızı dikkate alarak esnek fiyatlama yapabilen bir bankanın üye işyeri olmak istemez misiniz?

Paraf uygulamalarından yararlanmak üzere Web Üyesi İşyeri de olabilirsiniz. Paraf'a özel kampanyalar kart sahiplerine yazılı ve görsel kanallarla duyurulduğundan, müşteri sayınızı artırabilir, bilinirliliğinizi ve işlem hacminizi yükseltebilirsiniz.

Hemen Halkbank'a üye işyeri olun, avantajlarımızdan yararlanın, farkı yaşayın!