Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yönetim Kurulu


chapter

Recep Süleyman ÖZDİL

Yönetim Kurulu Başkanı

1961 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Özdil, 1984 yılında özel bir şirkette Müfettiş olarak başladığı meslek hayatını, 1986-1993 yılları arasında Albaraka Türk Özel Finans Kurumu AŞ’de Uzman, Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü olarak devam ettirdi. 1993-1995 yılları arasında özel bir şirkette Finansman Koordinatörlüğü’nün ardından   1995-2001 yılları arasında İhlas Finans Kurumu AŞ ile 2001-2005 yılları arasında Family Finans Kurumu AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2005-2011 yılları arasında Birleşik Fon Bankası AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü, 2011-2014 yılları arasında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurul Üyeliği görevlerinde bulunan Recep Süleyman Özdil, 28 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


chapter

Himmet KARADAĞ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1974 yılında Denizli’de doğdu. 1991 Yılında mezun olduğu Antalya Lisesi'nin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise 2010 yılında Exeter Üniversitesi İşletme Bölümü’nde (MBA) tamamladı. Himmet Karadağ, 1998 yılında iş hayatına başladığı Maliye Bakanlığı'nda 1999-2012 yılları arasında Hesap Uzmanı, Baş Hesap Uzmanı, Grup Başkan Yardımcısı, Daire Başkanı, Gelir İdaresi Başkan Danışmanı ve Maliye Bakan Danışmanı olarak görev yaptı. 2012 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu’nda Kurul Üyeliği ve 01.04.2016 tarihinde de Kurul Başkan Vekilliği görevini üstlendi. 2016 ve 2018 yıllarında Borsa İstanbul ve Merkezi Kayıt Kuruluşu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 19.01.2017 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığı Türkiye Varlık Fonunda, 07.09.2017 - 12.09.2018 tarihleri arasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini vekaleten üstlendi. Himmet Karadağ, 13.08.2018 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı dersleri vermektedir.


chapter

Osman ARSLAN

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Ankara’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Arslan, 1995 yılında Ziraat Bankası’nda göreve başladı. 1998-2004 yılları arasında çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2004-2012 yılları arasında Türkiye Halk Bankası AŞ’de sırasıyla Bölüm Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Arap Türk Bankası’nda Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Mart 2012 tarihinden itibaren Finansal Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ocak 2013 tarihinden itibaren Uluslararası Bankacılık ve Ortaklıklar Genel Müdür Yardımcısı, Ağustos 2014 tarihinden itibaren de Bilgi Teknolojileri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak Ziraat Bankası’ndaki görevlerine devam etti. Şubat 2015- Haziran 2017 arasında Ziraat Katılım Bankası AŞ’de Kurucu Genel Müdürlük görevini yürüten Osman Arslan, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Meltem TAYLAN AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1973 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Taylan Aydın, lisansüstü çalışmalarını ekonomi alanında gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik performans analizi ve davranışsal ekonomi konularında yaptı ve 2014 yılında Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edildi. Harvard Extension School’da İşletme yüksek lisans programına devam etmektedir. Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Meltem Taylan Aydın, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren de Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Mehmet Emin ÖZCAN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1960 yılında doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına, 1 Ocak 1983’te İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özcan, daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası’nda yönetici olarak değişik sorumluluklar üstlendi. Mart 2003 – Nisan 2005 tarihleri arasında Bankamız Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevini üstlendi. Aynı zamanda Institute of International Finance (IIF) nezdinde Banka Temsilcisi, Demir-Halk Bank / Hollanda, Halk Yatırım Menkul Değerler ve Halk Finansal Kiralama şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Nisan 2005 – Mayıs 2010 tarihleri arasında Ziraat Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Bankanın yurt dışı iştirak bankalarında Yönetim Kurulu Başkanlığı/Üyeliği görevlerinde bulundu. Mayıs 2010’da yeniden Bankamız Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevini üstlenen Özcan, aynı zamanda Demir-Halk Bank Rotterdam Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulundu. Mart 2013 tarihinde VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirilen Mehmet Emin Özcan, ayrıca VakıfBank International AG – Viyana ve Vakıf Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkanlığı; Vakıf GYO, Vakıf Leasing ve Güneş Sigorta’da ise Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Şubat 2017’de K.K.T.C. Bakanlar Kurulu’nun kararıyla K.K.T.C. Merkez Bankası Başkanlığı görevini üstlendi.  Haziran 2017’de VakıfBank Genel Müdürü olarak atanan Özcan, 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Maksut SERİM

Yönetim Kurulu Üyesi

1955 yılında İzmit’te doğdu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Serim, 1977-1998 yıları arsında Vakıfbank’ta Memur, Şef, Amir, Müdür Yardımcısı, Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2003-2016 yılları arasında Başbakanlık bünyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ve Başbakanlık Başmüşavirliği görevlerini yürüttü. Halen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini yürütmekte olan Maksut Serim, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Sadık TILTAK

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Tıltak, 1988 yılında Türkiye Garanti Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatını, aynı bankada Şube Müdürü ve Genel Müdürlük Birimlerinde Müdür olarak devam ettirdi. 30 Mart 2012 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası TAO Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Tıltak, Türkiye Vakıflar Bankası TAO Kredi Komitesi, Kurumsal Yönetim ve Atama Komitesi ve Denetim Komitesi üyeliklerinin yanında, Vakıf Finans Factoring Hizmetleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Vakıf Gayrimenkul Değerleme AŞ, Vakıf Pazarlama ve Ticaret AŞ ve Vakıf Portföy Yönetimi AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Halk Hayat ve Emeklilik AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 1 Nisan 2014 tarihinde Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Sadık Tıltak, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak da görev almış olup halen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.


chapter

Sezai UÇARMAK

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 yılında Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında T.C. Gümrük Bakanlığı’nda Gümrük Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Aynı Kurumda Gümrük Müfettişi, Gümrük Başmüfettişi olarak çalıştı. 1994-1998 yıllarında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda “Gümrük ve Dış Ticaret” konularında dersler verdi. 2003-2005 yılları arasında Gümrükler Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2008 yılları arasında Gümrük Başmüfettişi olarak görev yapan Uçarmak, belirtilen tarihten 2011’e kadar Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Kasım 2011'de T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 18 Ocak 2019 tarihi itibariyle Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Uçarmak, 27 Şubat 2019 tarihinden itibaren de Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Mevlüt UYSAL

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında Antalya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyeti sonrasında uzun yıllar avukatlık yaptı. Mart 2009 yerel seçimlerinde Başakşehir Belediye Başkanlığını kazandı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde yeniden aday gösterildi ve ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanı seçilerek görevine devam etti. Eylül 2017’de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında yapılan oylama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 


Denetim Kurulu


chapter

Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK

Denetim Kurulu Üyesi

1969’da Giresun’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı. Çolak, 1993-2010 yılları arasında sırasıyla Bilkent Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent Doktor, Doçent Doktor unvanları ile görev yaptı. 2010 yılında Polis Akademisi’nde göreve başlayan Çolak, Mayıs 2014’te atandığı Polis Akademisi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Prof. Dr. Yılmaz Çolak, 08 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


chapter

Faruk ÖZÇELİK

Denetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Konya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık ile Adalet bölümlerini bitirdi. Meslek hayatına T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özçelik, aynı kurumda ve Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nda Müfettiş ve Başmüfettişlik görevlerinde bulundu. 2003-2009 yıllarında T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak, 2009-2014 yıllarında T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca; Doğal Afet Sigortaları Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ Denetim Kurulu Üyeliği, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı kadrosunda görev yapan Faruk Özçelik, 24 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.