Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Eğitim Sigortası

Nedir?

Çocuğunuzun eğitimi, onun tüm geleceğini etkileyecek önemli bir süreçtir. Bu süreçte yaşayabileceğiniz beklenmeyen durumlara karşı çocuklarınızın eğitimlerini tamamlamasını güvence altına alabilirsiniz.

Kimler yararlanabilir?

18-66 yaş arasındaki tüm anne ve babalar ile çocuğun herhangi bir yakını, eğitim masrafını üstlenen diğer şahıslar Eğitim Sigortası yaptırabilirler.

Sigorta süresi

Sigorta süresi, sigorta başlangıcından itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirlenir, bu süre en az 4 en fazla 20 yıl olabilir. Sigortalının yaşı ile sigorta süresinin toplamı 70'i geçmemelidir.

Teminat hangi durumları kapsar ve ne zaman devreye girer?

Sigortalının sigorta süresi içerisinde vefatı halinde teminat tutarı ödenir. İlk yıl için minimum teminat tutarı 20.000 TL'dir. Diğer yıllar için teminat tutarı, ilk yılın teminat tutarının süreye bölünmesi ile bulunur. Öğrencinin yıllık eğitim masrafı ve sigorta süresi, ilk yılın toplam teminat tutarını belirler ve her gelecek yıl için yıllık eğitim masrafı kadar teminat tutarı azaltılır. İstenildiği takdirde teminat tutarı sabitlenir.

Prim ödeme şekli

Prim bedeli, belirlenen teminat tutarına, sigorta süresine ve sigortalının yaşına bağlıdır. 

Sigorta primleri müşterilerin seçimine göre kredi kartından peşin, 3,6,9 taksitli veya hesaptan peşin olarak tahsil edilebilecektir.