Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

Değerli paydaşlarımız,

Türkiye ekonomisinin 2017 yılı boyunca üretimde, istihdam ve ihracatta sağladığı artışta Bankacılık sektörü önemli bir rol oynadı. Dünya bankacılık sisteminin kredilerde sıkılaştırma eğilimi gösterdiği bu dönemde, etkin kaynak kullanımıyla öne çıkan Türk bankaları, reel sektörün finansmanında başarılı sonuçlara imza attı.

Büyüme rakamlarımızın rekor seviyelere geldiği bu dönemde atacağımız yeni adımlarla, Türkiye’nin güçlü ekonomiler arasındaki yerini sağlamlaştıracağız.

Yatırımcı İlişkileri

Halkbank 2016 yılının sonuna göre gayri nakdi kredilerini de içeren toplam kredilerini yüzde 20,4 artırarak 248,2 milyar TL’ye taşıdı.
Bankanın KOBİ kredilerinin de dâhil olduğu nakdi ticari kredileri, aynı dönemde yüzde 21,4 artış göstererek 153,5 milyar TL’ye yükseldi.

2016 yıl sonuna kıyasla yüzde 23,8 oranında artırdığı toplam mevduatını 186 milyar TL’ye çıkaran Banka, bilanço büyüklüğünü yüzde 20,9 oranında artırarak 279,7 milyar TL’ye taşıdı.

İnsan KaynaklarıHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.