Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

Değerli paydaşlarımız,

Güçlü altyapısını, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda ihracat odaklı büyüme stratejisiyle birleştiren Türkiye ekonomisi; küresel finans piyasalarındaki belirsizliklerin büyüme hızımızı etkilemesine izin vermeyen yönetim anlayışıyla yatırımcılara güven veriyor. Döviz, kur, faiz gibi sermaye piyasasındaki gelişmelerin; bu güveni zedelemesine izin vermemek üzere sanayi üretimde yüksek teknoloji kullanımını ve istihdam niteliğini artıracak birçok reform hayata geçiriliyor. Yatırımcılarımız kendilerine sunulan destek ve teşviklerle küresel rekabetin değişkenlerine cevap vermeye çalışırken, bankacılık sektörü de verimli kaynak kullanımıyla bu başarının en önemli destekçilerinden biri oluyor.

Yatırımcı İlişkileri

Halkbank 2017 yılının sonuna göre gayri nakdi kredilerini de içeren toplam kredilerini yüzde 7,5 artırarak 280,2 milyar TL’ye taşıdı. Bankanın KOBİ kredilerinin de dâhil olduğuticari kredileri, aynı dönemde yüzde 8,1 artış göstererek 174 milyar TL’ye yükseldi.

Bilanço büyüklüğünü yüzde 4,8 artırarak 320,1 milyar TL'ye çıkaran Halkbank,KOBİ'lerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya yönelik yenilikçi ürünler tasarlamayı sürdürerek KOBİ kredileri alanındaki pazar payını da yüzde 15,5’e taşıdı.

İnsan KaynaklarıHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.