Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

Değerli paydaşlarımız,

Türkiye'nin endüstriyel ve finansal gelişiminde, zorlu virajları başarıyla geride bıraktığımız 2000'li yıllar boyunca, Halkbank olarak ekonomik istikrarın en önemli unsurlarından biri olduk. Piyasa dengelerini hızlı değerlendirebilen deneyimli kadrolarımız ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını yerinde gözlemleyen saha çalışmalarımızla birçok öncü çalışmaya imza attık. Çalışma kültürümüze yön veren bu yaklaşımı sürekli kılarak, bilanço kalitemizi daima yukarı taşıdık.

Halkbank bugün Türkiye'nin en güçlü bankaları arasında en üst sıralardadır. Aktif büyüklüğü 400 milyar TL’yi aşan Bankamızın, KOBİ kredileri alanında yüzde 17,3'e ulaşan pazar payı Türkiye ekonomisine verdiğimiz desteğin en önemli göstergesidir.

Yatırımcı İlişkileri

Halkbank 2017 yılının sonuna göre gayri nakdi kredilerini de içeren toplam kredilerini yüzde 7,5 artırarak 280,2 milyar TL’ye taşıdı. Bankanın KOBİ kredilerinin de dâhil olduğuticari kredileri, aynı dönemde yüzde 8,1 artış göstererek 174 milyar TL’ye yükseldi.

Bilanço büyüklüğünü yüzde 4,8 artırarak 320,1 milyar TL'ye çıkaran Halkbank,KOBİ'lerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya yönelik yenilikçi ürünler tasarlamayı sürdürerek KOBİ kredileri alanındaki pazar payını da yüzde 15,5’e taşıdı.

İnsan KaynaklarıHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.