Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

Değerli paydaşlarımız,

Küresel gerilimlerin tüm dünyada ticari işbirliklerinin önüne geçtiği bu dönemde, gelişmekte olan ülke ekonomilerinin para birimleri üzerindeki baskının yoğunlaştığını, finans piyasalarındaki değişimlerin birçok ülkede ekonomik istikrarı hedef aldığını görüyoruz. Son 16 yıl boyunca birçok alanda atılım gerçekleştirerek ekonomik istikrar yakalayan, yatırımcıların ilgi odağı haline dönüşen ülkemiz de son dönemde bu tip spekülatif hareketlerin hedefine alınan ülkeler arasında bulunuyor.  Diğer yandan, bu tür atakları her daim geri püskürtmeye alışık olan Türkiye ekonomisi, yeni yönetim sisteminin hızlı karar alabilen yapısı sayesinde, kararlı bir şekilde yeni ekonomi modeline geçiyor. 

Yatırımcı İlişkileri

Halkbank 2017 yılının sonuna göre gayri nakdi kredilerini de içeren toplam kredilerini yüzde 7,5 artırarak 280,2 milyar TL’ye taşıdı. Bankanın KOBİ kredilerinin de dâhil olduğuticari kredileri, aynı dönemde yüzde 8,1 artış göstererek 174 milyar TL’ye yükseldi.

Bilanço büyüklüğünü yüzde 4,8 artırarak 320,1 milyar TL'ye çıkaran Halkbank,KOBİ'lerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya yönelik yenilikçi ürünler tasarlamayı sürdürerek KOBİ kredileri alanındaki pazar payını da yüzde 15,5’e taşıdı.

İnsan KaynaklarıHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.