Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
content

KKTC Taşıt Kredisi

Nedir?

KKTC'de hayalindeki arabayı almak için nakite ihtiyacı olan müşterilerimize 60 ay vadeye kadar sunulan taşıt kredisi ürünümüzdür.

Bilinmesi Gerekenler

  • Yeni model (Sıfır km) taşıtlarda proforma/kesin faturadaki anahtar teslim fiyatı, 2 el taşıtlarda ise KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğince üye sigorta şirketlerince belirlenen kasko sigorta bedeli üzerinde %75’i oranında kullandırılabilecektir.

Örnek Ödeme Tablosu

KKTC Taşıt Kredisi
Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Tahsis Ücreti (TL)Pul VergisiHayat SigortasıTaksit Tutarı (TL)Yıllık Maliyet Oranı (%)
50.000601,56515150500,391.304,7921,9502

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti,kredi vadesiz boyunca yapılan hayat sigortası ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
Tahsis ücretine %3 Banka ve Sigorta İşlemleri Vergisi (BSİV) dahil edilmiştir.
(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup,örnek tutar ve vadede 35 yaşında erkek müşteri için hesaplanan tutar bildirilmiştir.)
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

Nasıl Faydalanabilirim?

Halkbank KKTC şubelerine başvurabilirsiniz.