Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

teaser Değerli paydaşlarımız,

Gelişmiş ülke merkez bankaları, 2019 yılı boyunca parasal genişleme hızlarına yön verecek mali politikalarını belirlemek üzere yoğun bir çaba gösterdiler. Bir yandan küresel ticareti düzenlemeye yönelik müzakereler sürerken, merkez bankaları iç piyasadaki talep canlılığını koruyacak faiz indirimlerini gerçekleştirdiler. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerindeki seçim atmosferinin kıta ekonomisi üzerindeki etkilerini gördük. Gelecek yılın risklerini hesap etmek isteyen uzmanlar, şimdi gözlerini ABD seçimlerine çevirdiler.

2019’u ekonomik dengelenme yılı olarak belirleyen Türkiye ise bu yıl güçlü bir finansal performans ortaya koymuştur. Döviz kurunda hareketliliğin azaldığı ve kurun spekülatif ataklara daha dirençli hale geldiği bu dönemde Türk Lirası’nda istikrar sağlanmıştır. 

Yatırımcı İlişkileri

teaser

Bankanın TL nakdi kredilerindeki artış yüzde 28,6 oldu.

Halkbank aktif büyüklüğünü 457 milyar TL’ye taşıdı.

Türk Lirası’nı destekleyen ürünlere ağırlık vererek 2019 yılında bilanço kalitesini koruyan Halkbank, toplam kredilerini 2018 yılsonuna göre yüzde 16,7 artışla 399 milyar TL'ye yükseltti. TL cinsinden nakdi kredilerdeki artış miktarı yüzde 28,6 olarak gerçekleşen Banka'nın aktif büyüklüğü ise; aynı dönemde yüzde 20,8 artışla 457 milyar TL oldu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Finansal kaynaklarımızı yurtiçindeki piyasa ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretmek için etkin şekilde kullandığımız bir yılı daha geride bıraktık. 2020 yılında yeni bir başarı hikâyesinin parçası olmak istiyoruz” dedi.

İnsan Kaynakları

teaserHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.