Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
content

Ferdi Kaza Sigortası

Nedir?

Sigorta süresi içinde gerçekleşen herhangi bir kaza sonucu size gereken tazminatı ödeyecek, giderlerinizi karşılamayı sağlayan bir sigortadır.

  • Ferdi Kaza Sigortası'ndan 18-70 yaş arası herkes yararlanabilir.
  • Ferdi Kaza Sigortası'nın süresi bir yıldır.
  • Kaza sonucu maluliyet durumunda sigortalıya, vefatı durumunda ise lehtarına güvence sağlar.
  • Olası riskleri düşünerek hem kendinize hem de ailedeki diğer bireylere ayrı poliçeler yaptırarak herkesi kazalara karşı güvenceye alabilirsiniz.

Teminatlar nelerdir?

Herhangi bir kaza sonucu vefatınız halinde aileniz; maluliyet olması, tedavisi gereken veya iş görmeme durumunda ise size aşağıdaki teminatlar ile güvence altına alınır:

  • Vefat teminatı
  • Maluliyet teminatı (tam ve daimi, kısmi ve daimi)

Bu sigortanın vergi avantajı nedir?

193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 6327 sayılı kanun ile değişen 63 ve 89. maddeleri gereğince mükellef; şahsına, eşine ve küçük çocuklarına ait ödeyeceği yaşam sigortası primleri için vergi indiriminden yararlanabilmektedir. İndirim konusu primler, ödendiği ayda elde edilen ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak üzere hizmet erbabının safi ücret tutarının belirlenmesi sırasında indirim konusu yapılabilecektir.

Bu sigortaya sahip olmak için ne yapmalıyım?

Size en yakın Halkbank şubesine başvurmanız yeterlidir. Poliçeniz, başvurduğunuz şubede riskleriniz anında teminat altına alınarak en kısa sürede size ulaştırılacaktır.