Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

teaser Değerli paydaşlarımız,

Yeni yıl, gerek Bankamız gerekse ülke ekonomisi için çok olumlu göstergelerle başladı. Türkiye ilk çeyrekte mevsimsellikten arındırılmış olarak yıllık bazda yüzde 4,4 ile G20 ülkeleri içinde en fazla ekonomik büyüme elde eden ülke oldu. Yılsonu hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlerken Kasım 2019’da Çin’de başlayan Covid-19 salgını 2020’nin ikinci çeyreğinde tüm dünyayı etkisi altına aldı. Salgını kontrol altına almak adına kamu sağlığının öncelikli hale geldiği bu dönemde ticari faaliyetler belli önlem ve sınırlamalarla devam edebildi. Bu sınırlı faaliyetin hem dünya ekonomisine hem de reel sektörle eşgüdümlü hareket eden uluslararası bankacılık sektörüne etkisi kaçınılmaz oldu. 

Yatırımcı İlişkileri

teaser

Yılın ilk yarısında aktif büyüklüğünü 138,7 milyar TL artırarak geçtiğimiz sene sonuna göre yüzde 30,3 artış sağlayan Halkbank, 595,7 milyar TL aktif büyüklük ile bankacılık sektöründe ikinci sıraya yükseldi.

İkinci çeyrek sonunda toplam kredilerini 522 milyar TL'ye taşıyan Halkbank, KOBİ Bankacılığı alanında ise; yüzde 22,3 ile rekor bir pazar payı açıkladı. 

Yılın ilk yarısında toplam kredilerde yüzde 30,8 artış sağlayan Bankanın mevduattaki büyümesi ise; yüzde 34,3 oldu.

İnsan Kaynakları

teaserHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.