Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

teaser Haziran ayında başlayan normalleşme süreci, yılın ilk yarısında salgın nedeniyle yavaşlayan ekonomiye hız ve moral vermiştir. İş yerlerinin yeniden faaliyete geçmesi, sınırlı da olsa turizm bölgesindeki işletmelerin müşteri kabul etmeye başlaması ve imalatçılarımıza yurt dışından gelen siparişlerin artması ekonomideki iyimserliği artıran faktörler olmuştur. Sanayi üretim endeksinde dört ay üst üste yaşanan bu artış işgücü piyasasına da olumlu yansımış, bu yıl Eylül ayında firmaların istihdamı Şubat 2018’den beri en yüksek oranda artış sağlamıştır. İkinci çeyrek sırasında karantina önlemlerinin yaz ayları boyunca kontrollü olarak gevşemesi sonucunda ülkemiz ekonomisine ilişkin yılsonu tahminleri de hızla iyileşme göstermiştir.

Yatırımcı İlişkileri

teaser

Yılın ilk 9 ayında reel sektöre sağladığı desteği kesintisiz sürdüren Halkbank, aktif toplamını geçtiğimiz yılsonuna göre yüzde 45,2 artırarak 663,7 milyar TL'ye taşıdı.

Bu dönemde toplam kredi büyüklüğünü 162,1 milyar TL artıran Halkbank'ın toplam kredileri 561,2 milyar TL'ye ulaştı.

Üçüncü çeyrek sonunda nakdi kredileri 453,9 milyar TL'ye ulaşan bankanın nakdi kredileri içinde KOBİ kredilerinin payı yüzde 42,9 olurken; KOBİ Bankacılığı pazar payı da yüzde 21,7 olarak gerçekleşti.

İnsan Kaynakları

teaserHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.