Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür Yardımcıları ve Grup Başkanları


Yalçın MADENCİ

Kurumsal ve Ticari Pazarlama

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de başladığı kariyer hayatının tamamını Bankamızda Uzman, Kıdemli Uzman, Yönetmen, Ticari Şube Müdürü, Bölüm Müdürü ve Daire Başkanı olarak sürdüren Madenci, 11.06.2019 tarihinden itibaren Bankamız Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Hasan TUNCAY

Perakende Bankacılık

1967 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Şube Müdürü, Daire Başkanı, Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tuncay, 31.05.2019 tarihinden itibaren Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


İlhan BÖLÜKBAŞ

Kredi Tahsis ve Yönetimi

1971 yılında Samsun’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Vakıfbank’da Mali Analist Yardımcısı olarak başladığı kariyerine, ING Bank AŞ ve ICBC Bank’da Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Müdür, Bölüm Başkanı ve Grup Başkanı gibi yöneticilik pozisyonlarında devam etti. 2014-2016 yılları arası Ziraat Finansal Kiralama AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, 2016-2017 yılları arasında da Ziraat Katılım Bankası AŞ’de Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2017 itibariyle Türkiye Halk Bankası AŞ’de Daire Başkanlığı görevini üstlenen Bölükbaş, 11.06.2019 tarihinden itibaren de Bankamız Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Ergin KAYA

Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetleri

1970 yılında Artvin’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Bölüm Müdürü, Daire Başkanı, Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kaya, 31.05.2019 tarihinden itibaren Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Yusuf Duran OCAK

Finansal Yönetim ve Planlama

1966 yılında Kadirli Osmaniye’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Ocak, 18.07.2017 tarihinden itibaren Bankamız Finansal Yönetim ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Serdar SÜRER

Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Para ve Sermaye Piyasaları Yönetmeni, Bölüm Müdürü ve Hazine Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yapan Sürer, 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’ye Genel Müdür olarak atandı. 08.07.2019 tarihinden itibaren ise Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmektedir.


Nazmi BAĞDINLI

Kredi Politikaları, İzleme ve Yasal Takip

1970 yılında Gaziantep’te doğdu. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü’nde Uluslararası Ticaret Doktora öğrenimine devam etmektedir. Bankacılık kariyerine 1996 yılında başlayan Bağdınlı, çeşitli bankalarda Uzman Yardımcısı, Uzman, Yönetmen ve Şube Yöneticisi olarak görev yaptı. 2010 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de Ticari Şube Müdürü olarak göreve başlamış olup daha sonra  Daire Başkanlığı  ve Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 09.08.2019 tarihinden itibaren Kredi Politikaları, İzleme ve Yasal Takip’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmektedir.
 


Grup Başkanları


Olcay DOĞAN

İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı

1970 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bankacılık ve Finans Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 1994 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş olarak başladığı çalışma yaşamının tamamını Bankamızda Başmüfettiş, Ticari Şube Müdürü ve Daire Başkanı görevlerinde sürdüren Doğan, 31.05.2019 tarihinden itibaren de İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görev almaktadır.
 


Mehmet Zihni GÜVENER

İç Sistemler Grup Başkanlığı

1972 yılında Aksaray’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında başladığı Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bölüm Müdürü, Ticari/Kurumsal Şube Müdürü ve Daire Başkanı pozisyonlarında görev üstlenen Güvener, 31.05.2019 tarihinden itibaren de Bankamız İç Sistemler Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.


Yavuz Selim GÖMLEKSİZ

Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı

1972 yılında Kars’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yaptı. Halen Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde doktora öğrencisi olarak devam etmektedir. Meslek hayatına 1994-1997 Kocaeli Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Gömleksiz, 1997-2009 Turkcell İletişim Hizmetleri’nde Orta Düzey Yönetici olarak, 2009-2011 yılları arasında Turkcell Grup’a ait Kuzey Kıbrıs Turkcell’de Genel Müdür Yardımcısı olarak, 2011-2015 yılları arasında Turkcell grup şirketi olan Global Tower’da Teknik Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2016 yılından itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bilgi Teknolojileri altında Altyapı İşletim ve Yönetimi Daire Başkanı olarak görev üstlenen Gömleksiz, 18.06.2019 tarihinden itibaren Bankamız Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı görevini vekaleten yürütmektedir.