Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür Yardımcıları


Mehmet Akif AYDEMİR

Kredi Tahsis ve Yönetimi


1963 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılında Pamukbank TAŞ’da Müfettiş Yardımcısı olarak  başladığı meslek hayatında aynı kurumda Müfettiş, Şube Yöneticisi ve Bölüm Yöneticisi görevlerinde bulundu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de 2004-2010 yılları arası Kurumsal Krediler Daire Başkanlığı ve 2010-2011 yılları arasında Kurumsal ve Ticari Krediler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Aydemir, 22.07.2011 tarihinden itibaren Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Mehmet Sebahattin BULUT

Kredi Politikaları, İzleme ve Yasal Takip


1965 yılında Erzurum’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1994 yılında Türkiye Vakıflar Bankası TAO’da Mali Tahlil Uzman Yardımcısı olarak başlayan Bulut, aynı bankada Müfettiş, Müdür ve Daire Başkanı olarak görev yaptı. Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun çeşitli iştiraklerinde Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 10.07.2014 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığı Türkiye Halk Bankası AŞ’de, 18.07.2017 tarihinden itibaren Kredi Politikaları, İzleme ve Yasal Takipten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Mustafa ÇÖDEK

Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı


1963 yılında Alucra Giresun’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de Uzman Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatında aynı kurumda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş,  Şube Müdürü, Daire Başkanı, Bölge Koordinatörü görevlerinde bulundu. 2017-2019 yılları arasında Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Çödek, 15.01.2019 tarihinden itibaren de Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Ergin KAYA

Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojileri


1970 yılında Artvin’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Bölüm Müdürü, Daire Başkanı görevlerinde bulunan Kaya, 18.07.2017 tarihinden itibaren Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Erkan KİLİMCİ

Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık


1976 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe/Finansman Bölümü’nde  tezsiz yüksek lisans programını tamamladı. Çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başlayan Kilimci, banka ve sermaye piyasası kurumlarında çeşitli görevlerde bulundu. 2009-2013 yılları arasında Erste Securities İstanbul Menkul Değerler AŞ’de Genel Müdür olarak görev yapan Kilimci, 2013-2018 yılları arasında da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Piyasalar Genel Müdürlüğü İcra Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Para Piyasaları Kurulu Üyeliği  görevlerini yürütmüştür. 2018-2019 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Kilimci, 22.02.2019 tarihinden itibaren Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Metin KÖSTEK

İç Sistemler


1964 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. T.C. Ziraat Bankası AŞ’de Uzman Yardımcısı, Türkiye Emlak Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü görevlerinde bulundu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bölüm Müdürü ve Bölge Koordinatörü görevinde bulunan Köstek, 18.07.2017 tarihinden itibaren İç Sistemler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Yusuf Duran OCAK

Finansal Yönetim ve Planlama


1966 yılında Kadirli Osmaniye’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Ocak, 18.07.2017 tarihinden itibaren Bankamız Finansal Yönetim ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Selahattin SÜLEYMANOĞLU

İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri


1962 yılında Alucra Giresun’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Adabank AŞ'de Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 1991-2001 yılları arası Türkiye Emlak Bankası AŞ'de Müfettiş, Müdür, Bölge Başmüdürü olarak devam etti. 2001 yılında Şube Müdürü olarak Türkiye Halk Bankası AŞ'de göreve başladı. 2007 yılından itibaren Risk Takip ve Tasfiye, Risk Yönetimi ve İç Kontrol, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Süleymanoğlu, 18.07.2017 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Hasan TUNCAY

Kurumsal ve Ticari Pazarlama


1967 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Şube Müdürü, Daire Başkanı görevlerinde bulunan Tuncay, 18.07.2017 tarihinden itibaren Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.