Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür Yardımcıları ve Grup Başkanları


Yalçın MADENCİ

Kurumsal ve Ticari Pazarlama

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de başladığı kariyer hayatının tamamını Bankamızda Uzman, Kıdemli Uzman, Yönetmen, Ticari Şube Müdürü, Bölüm Müdürü ve Daire Başkanı olarak sürdüren Madenci, 11.06.2019 tarihinden itibaren Bankamız Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Hasan TUNCAY

Perakende Bankacılık

1967 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Şube Müdürü, Daire Başkanı, Kurumsal ve Ticari Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tuncay, 31.05.2019 tarihinden itibaren Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


İlhan BÖLÜKBAŞ

Kredi Tahsis ve Yönetimi

1971 yılında Samsun’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Vakıfbank’da Mali Analist Yardımcısı olarak başladığı kariyerine, ING Bank AŞ ve ICBC Bank’da Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Müdür, Bölüm Başkanı ve Grup Başkanı gibi yöneticilik pozisyonlarında devam etti. 2014-2016 yılları arası Ziraat Finansal Kiralama AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, 2016-2017 yılları arasında da Ziraat Katılım Bankası AŞ’de Bölüm Başkanı olarak görev aldı. 2017 itibariyle Türkiye Halk Bankası AŞ’de Daire Başkanlığı görevini üstlenen Bölükbaş, 11.06.2019 tarihinden itibaren de Bankamız Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
 


Ergin KAYA

Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetleri

1970 yılında Artvin’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Bölüm Müdürü, Daire Başkanı, Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kaya, 31.05.2019 tarihinden itibaren Operasyonel İşlemler ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Yusuf Duran OCAK

Finansal Yönetim ve Planlama

1966 yılında Kadirli Osmaniye’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Daire Başkanı görevlerinde bulunan Ocak, 18.07.2017 tarihinden itibaren Bankamız Finansal Yönetim ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Grup Başkanları


Olcay DOĞAN

İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı

1970 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bankacılık ve Finans Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 1994 yılında Türkiye Halk Bankası AŞ’de Müfettiş olarak başladığı çalışma yaşamının tamamını Bankamızda Başmüfettiş, Ticari Şube Müdürü ve Daire Başkanı görevlerinde sürdüren Doğan, 31.05.2019 tarihinden itibaren de İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görev almaktadır.
 


Mehmet Zihni GÜVENER

İç Sistemler Grup Başkanlığı

1972 yılında Aksaray’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında başladığı Pamukbank TAŞ’da Müfettiş ve Yönetici olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Bölüm Müdürü, Ticari/Kurumsal Şube Müdürü ve Daire Başkanı pozisyonlarında görev üstlenen Güvener, 31.05.2019 tarihinden itibaren de Bankamız İç Sistemler Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.