Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
content

Zorunlu Trafik Sigortası

Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası, üçüncü şahısların ölümü, yaralanması ve maddi zararlara neden olunması halinde, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu Karayolları Trafik Kanunu hükümleri çerçevesinde karşılamaktadır.
Aracınızla üçüncü şahıslara vermiş olduğunuz zararlardan doğan sorumluluğun Zorunlu Trafik Sigortalarınca karşılanmayan limitleri için İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası size daha geniş bir güvence sağlanmaktadır.
Trafik Sigortası poliçesi, vade bitim tarihindeki Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) kayıtlarındaki hasarlılık sürprimi ya da hasarsızlık indirim oranlarına göre tanzim edilir.

Hasarsızlık indirimi

Trafik Sigortası poliçelerinde hasarsızlık indiriminden yararlanabilmek için poliçenin bitiş tarihinde yenilenmiş olması gerekir.
Zorunlu Trafik Ssigortası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Poliçe süresi

Trafik Sigortası poliçesi zorunlu ve 1 yıl sürelidir.

Prim ödeme şekli

Trafik sigortası peşin olarak hesabınızdan veya kredi kartınızdan tahsil edilir. Paraf kredi kartına sahipseniz 4 eşit taksit imkânından faydalanabilirsiniz.

Başvuru için

Size en yakın Halkbank şubesine başvurabilirsiniz. Başvurduğunuz şubede riskleriniz anında teminat altına alınarak poliçeniz en kısa sürede size ulaştırılacaktır.