Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genel Müdür'den Mesaj

teaser Değerli paydaşlarımız,

Geride bıraktığımız yılı büyüme yönünde bir ivme ve pozitif göstergelerle tamamlayan Türkiye ekonomisi, 2020 yılının ilk ayına da olumlu bir başlangıç yapmıştır. Ocak ayında başta ihracat olmak üzere tüm ekonomik veriler yıllık planlamalara uygun olarak gerçekleşmiş olsa da Şubat ayı itibarıyla tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün ortaya çıkışıyla, bütün ülkeler gibi Türkiye ekonomisinde de yeni bir gündem başlamıştır.

Aşı ve tedavi çalışmalarının yoğun bir hızla devam ettiği yeni tip koronavirüse karşı önlemleri zamanında uygulamaya alan Türkiye, gelişmiş sağlık sistemiyle vatandaşlarına güven veren bir ülke olmayı başarmıştır. Salgının yayılma ihtimaline karşı alınan önlemlerin ekonomik faaliyetleri kesintiye uğratma riskine karşı, devletimizce hayata geçirilen önlemler de milletimizin pandemiye direnme gücünü artırmıştır.

Yatırımcı İlişkileri

teaser

Halkbank Mart sonu itibarıyla aktif büyüklüğünü, 2019 yılsonuna göre yüzde 7,5 artırarak 491,2 milyar TL’ye taşıdı.

Nakdi kredilerinde aynı dönemde yüzde 12,5 artış sağlayan Halkbank,  toplam kredilerini yüzde 10,6 artışla 441,5 milyar TL'ye yükseltti.

Esnaf, sanatkâr ve KOBİ’lere özel çözümler üretmeyi sürdüren Halkbank’ın KOBİ Bankacılığı alanındaki pazar payı yüzde 19,4 olarak gerçekleşti.

Bankanın toplam mevduatı ilk çeyrekte yüzde 9,9 artışla 327,2 milyar TL oldu. Banka ilk çeyrekte 825 milyon TL net kâr elde etti.

Halkbank; uygulamaya alınan ekonomik tedbirlerin etkisiyle yeni yıla pozitif göstergelerle başlayan Türkiye ekonomisine desteğini ilk çeyrekte de sürdürdü.

İnsan Kaynakları

teaserHalkbank'da Özverili çalışma, Hoşgörü, İnsana Saygı, Güven ve Paylaşım çalışanların ortak paydasını oluşturmaktadır.


Halkbank, çalışanlarının memnuniyetine önem vermekte, sürekli eğitim, dinamik kariyer olanakları ve çağdaş çalışma mekanları sunmaktadır.