Ana Sayfa Uzmana Danışın

Mortgage kategorisinde cavaplanmış tüm sorular:

Bankanızdan kullanmış olduğum konut ve ihtiyaç kredilerinden alınan dosya masraflarının tarafıma ödenmesini istiyorum.

akbanktan 1 faizli 120 ay konut kredisi kullandım.5 taksit ödedim halkbank faizleri cazip gözüküyor. refinansman yapmalımıyım teşekkürler.

 

Merhaba
Bu sene başka bir bankadan konut kredisi kullandım 120 ay vade faiz oronu%1,18 şu an Bahat Kampanyanızda bu oronın %1,09 olduğunu görüyorum.Sizim bankadan kredi çekip diğer bankayı kapatabiliyormuyum.Masraf oluyormu bana getiri sağlarmı

İyi çalışmalar. Annem,Halkbankası Afşin şubesinden 35.000,00 TL bedelli 120 ay vadeli aylık 0,90 faizli konut kredisi çekmişti.
Annem emekli maaşını aynı şubeden aldığı için faiz oranı düşmüştü. 19 taksit yatırıldı. Geriye 101 taksit kaldı. Her ay annemin maaşından 478,17 TL kesilmektedir. Kredi ödeme planında faizle birlikte toplam 57.310,00 TL yatırılacağı yazıyor. Şimdi burada benim sorum şu olacak: toplu olarak yatırılan paralarda faiz oranı ne kadar düşecek. şu durumda benim krediyi kapatmam için ne kadar toplu para yatırmmam gerekiyor.Acele bilgi verirseniz sevinirim, mailinizi bekliyorum.

mevcut kredimin 3 ay ertelenmesi için dilekçeyle başvuruda bulunmuştum başvurumun sonucunu öğrenebilirmiyim

Bankanız Moda şubesinden geçenyıl mayıs ayında Konut Kredisi kullandım. Dün Moda şubesi görevlisi arayarak DASK, Hayat Sigortası ve Konut Digortasının güncellemesi gerektiği ve bunun içinde ayrı ayrı ücretlendirme yapılacağını söyledi.
Halkbank-Evim sitesinde yaptığım araştırma sonucu DASK'ın zorunlu ancak Hayat sigortası ve Konut Sigortasının ise isteğe bağlı olduğunu gördüm.
Moda şubesini arayıp bu durumu bildirdiğimde "sizin Konut Kredisi sözleşmenizde 15. maddede bu sigortaların zorunlu olduğu yazılı, bu yüzden güncelleyeceğiz" dediler itiraz ettim kabul etmediler.Şu durumda Moda şubesi bana isteğe bağlı sigortaları isteyip istemediğimi sormadan sözleşmeye bu maddeleri koyup , hızlı hızlı bunları imzalatarak hiç yasal ve etik olmayan bu davranışı sergilemiş ve bankanızın itibarını düşürmüştür.
Bu durumda Hayat ve Konut sigortasını güncelmek zorunlu mu?

öğretmenler günü kredisi kapsamında konut kredisi için 14 aralık salı günü belgelerimizi kuşadası şubesine teslim ettik ve gerekli belgeler genel müdürlüğünüze ulaştığını şubeden öğrendik fakat kredi ile ilgili yani onay işlemleri ile ilgili halen bilgi alamadık.şubede halen genel müdürlükte deniyor.lütfen bilgi verin yenil yıl girmeden bu işlemlerin bitmesini istiyoruz.

nafiye pnarbasi adina olan konut kredisinin ödemelerini ben baska biri araciligi ile aydan aya gerceklesdiriyorum bu konuda bilgi almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim
 

Bankanızdan 27 mayıs 2010 tarihi itibariyle 0,94 faiz oranı ve 120 ay vade ile 110.000 lira konut kredisi kullandım. Öğretmenim şu anda öğretmenler günü kampanyası nedeniyle düşen faiz oranınıza istinaden konut kredimi yeniden yapılandırabilir miyim acaba? Cevabınız için teşekkürler...

konut kredisi taksitlerini erken ödemede faiz indirimi yapılıyormu1  2  3  4

1/4


Uzmanlar ana sayfasına geri dön.

Mortgage kategorisinde soru sormak istiyorum.Anahtar Kelime :