Güvenliğiniz İçin
Halkbank müşterilerinin güvenliğini her zaman ön planda tutmakta olup, bu kapsamda çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
Bankamız kanalları aracılığıyla gerçekleştirilen tüm bankacılık işlemlerinin kaydı sistemlerimizde tutulmakta olup, bu kayıtlar müşteri bilgilerinin gizliliği kapsamında güvenli ortamlarda saklanmaktadır. 
Zaman Kontrolü Uygulaması
İnternet Şubesi'ne girdikten sonra 10 dakika içinde işlem yapmaz iseniz, sizin güvenliğiniz için otomatik olarak parola giriş ekranına çıkartılırsınız. Yeniden işlem yapmak için tekrar müşteri numaranızı, parolanızı ve tek kullanımlık şifrenizi girmeniz gerekir. Böylece bilgisayarınızın başından ayrılsanız bile bir başkasının işlem yapmasını engellemiş olursunuz.
Bilgilerin bütünlüğü ve güvenliğini sağlıyoruz
Halkbank İnternet Şubesi ile sizin bilgisayarınız arasındaki verilerin gizliliği ve bütünlüğü TLS 1.2 AES 256 bit şifreleme ile korunmaktadır. Giriş sayfasında alt tarafta bulunan VeriSign'dan alınmış olan sertifika logosunu tıklayarak bağlanılan adresi kontrol ediniz. Halkbank İnternet Şubesi’ne girişte, müşteri numarası ve parola giriş ekranının sol alt köşesinde bulunan Verisign logosuna tıkladığınız zaman, VeriSign'a ait web sitesine ulaşabilir ve girmiş olduğunuz sitenin Halkbank’a ait olduğunu, bilgilerin 256 Bit  TLS ile şifrelendiği, Verisign programları tarafından korunduğu bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sayfanın üstünde site name kısmında sube.halkbank.com.tr ifadesi, güvenli bir şekilde Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yaptığınızın göstergesidir.
Güvenli Çıkış
İnternet Şubesi’nde işlemlerinizi tamamladıktan sonra çıkmak istediğinizde sağ tarafta yer alan “Güvenli Çıkış” uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz. Halkbank İnternet Şubesi'ne girdikten sonra 10 dakika içinde işlem yapmaz iseniz, sizin güvenliğiniz için otomatik olarak şifre giriş ekranına çıkartılırsınız.
Kişisel Güvenlik Ayarlarınız ile işlemleriniz daha da güvenli !
 • İşlem ve Hesap kısıtlama: İnternet Şubesi'nde kullanmak istemediğiniz hesaplarınızı veya İşlem tiplerini, isterseniz şubeden Müşteri temsilcinizin yardımı ile, isterseniz 0850 222 0 400 veya 444 0 400’ü arayarak Halkbank Dialog'dan, isterseniz Halkbank İnternet Şubesi Ayarlarım Bölümü'nden kısıtlayabileceksiniz.
 • İşlem Limitleri: İşlem tiplerini veya hesapları kısıtlamak istemiyorsunuz ama günlük belli bir limitin üzerinde risk almak istemiyorsunuz; bu durumda işlem tiplerine göre istediğiniz günlük limiti (banka genel limitlerinin altında) kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • SMS Talimatları: İnternet şubesi'nde SMS bankacılığı hizmeti talimatı verdikten sonra, belirlediğiniz işlemler için cep telefonunuza SMS ile bilgi gelmesini sağlayabilirsiniz. Kolay ve hızlı. Böylece siz bilgisayarınızın başında olmasanız da gerçekleşen işlemler SMS ile cebinizde...
İnternet Şubesi Güvenli Kullanım Kılavuzu
 • İnternet Şubesi giriş sayfasındayken tarayıcınızın adres bölümünde  https://sube.halkbank.com.tr  yazdığından emin olunuz.
 • Halkbank e-mail aracılığıyla kişisel bilgilerinizi ya da şifrelerinizi kesinlikle talep etmemektedir. Aldığınız e-posta sizi kişisel bilgilerinizi veya şifrenizi girmeniz için bir siteye yönlendiriyorsa, derhal 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak Sesli Yanıt Sistemi’nde 4 nolu İnternet Şubesi, SMS, Mobil ve Şifrebaz Destek Hizmetleri menüsünden 3 nolu İnternet Şubesi Destek Hattı’mıza bilgi veriniz ve lütfen hiçbir bilgi girişi yapmadan tarayıcı programınızın penceresini kapatınız.
 • Halkbank İnternet Şubesi giriş sayfasındayken tarayıcınızın adres çubuğunda kilit olup olmadığını kontrol ediniz. Kilit üzerine çift tıklanınca açılan sertifikada görüntülenen adres bilgisinin (issued to) sube.halkbank.com.tr olduğundan emin olunuz.
 • İnternet Cafe gibi internetin ve bilgisayarın ortak kullanıldığı alanlarda Halkbank İnternet Şubesi’ne girmemeye dikkat ediniz.
 • Halkbank İnternet Şubesi’nde işlemlerinizi sona erdirdikten sonra mutlaka “Güvenli Çıkış” butonunu kullanınız.
 • İnternet bankacılığı erişimi yapılan bilgisayarlarda “Desktop Firewall” (kişisel güvenlik duvarı) veya “windows firewall” (windows güvenlik duvarı) uygulamaları kullanı nız. Bu uygulamalarla kullanılmayan port ve servisleri kapatınız.
 • Devamlı güncellenen bir Antivirus ürünü kullanınız .
 • Halkbank İnternet Şubesi'ne girerken kullanılan şifre girişlerinde sanal klavyeyi tercih ediniz.
 • Kullanıdığınız şifrelerin, basit ve tahmin edilebilir (yaşgünü, doğum tarihi vb.) olmamasına özen gösteriniz.
 • Halkbank İnternet Şubesi'ne girdiğinizde son hesap hareketlerinizi kontrol ediniz, olağandışı durumlarda  Halkbank Dialog'u arayınız.
 • Halkbank İnternet Şubesi işlemlerinizde, güvenliğinizi daha da artırmak istiyorsanız Şifrebaz ve/veya Şifrebaz Cep kullanabilirsiniz.
 • Bankamız personeli dahil hiç kimseye şifrelerinizi hiçbir zaman söylemeyiniz ve kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayınız .
 • Halkbank İnternet Şubesi şifrenizi ve parolanızı herhangi bir yere yazmayınız ya da kaydetmeyiniz.
 • Güvenlik ayarlarınızı kişisel tercihleriniz doğrultusunda yeniden belirleyebilirsiniz. Güvenlik ayarlarınızı Halkbank İnternet Şubesi'nde Güvenlik menüsü altında yer alan seçeneklerden güncelleyebilirsiniz. Örneğin, Halkbank İnternet Şubesi'nden yapılmasını istemediğiniz işlemler için kısıt oluşturabilir, yapacağınız işlemlere ilişkin limit belirleyebilirsiniz.