Şifre nedir?
Şifre(PIN), Bank24 Kart’ınız ile alışverişte ve Bank 24’lerde işlem yaparken kullanacağınız size özel 4 rakamlı güvenlik numarasıdır.
 
Bank24 Kartı şifrenizi Şubenizden, İnternet Şubesi’nden ve 0850 222 0 400 veya 444 0 400’ü arayarak Halkbank Dialog'dan edinebilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde ise en yakın Halkbank Şubesi’nden,İnternet Şube ve Halkbank Dialog'dan  yeni şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir. Gerekli gördüğünüz durumlarda Bank24 Kartı şifrenizi; Halkbank Bank24’lerden değiştirebilirsiniz.
Şifrenizi nasıl edinebilir, değiştirebilirsiniz?

Bank24 Kartı şifrenizi Şubenizden, İnternet Şube ve 444 0 400 Dialog'dan edinebilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde ise en yakın Halkbank Şubesi’nden,İnternet Şube ve 444 0 400 Dialog'dan  yeni şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir. Gerekli gördüğünüz durumlarda Bank24 Kartı şifrenizi; Halkbank Bank24’lerden değiştirebilirsiniz.

Kart yenilemelerinde mevcut şifreniz geçerli mi?
  • Bank24 Kartı'nızın son kullanma tarihinin sona ermesi nedeni ile yenilenmesi durumunda mevcut şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Kayıp, çalıntı, vb. gibi kart numarası değişikliğine sebep olan yenilemelerde yeni kartınıza yeni şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bu durumda Halkbank şubelerinden şifre talebinde bulunabilirsiniz.
Şifre Güvenliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  • Bank24 Kartı’nızı sizden başka kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz.
  • Kendi güvenliğiniz için, size özel şifrenizi kimseyle paylaşmayınız, kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi mutlaka değiştiriniz.
  • Bankamızın şifrenizi posta aracılığı ile göndermesi durumunda, şifrenizi hemen ezberleyiniz ve şifrenin yazılı olduğu belgeyi hemen yok ediniz. Şifrenizi kesinlikle yazılı olarak saklamayınız, kartınızın üzerine yazmayınız ya da herhangi bir yere kaydetmeyiniz.
  • Şifrenizin telefon numaranızın bir kısmı, doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat ediniz. 9876 ya da 1234 veya 9999 gibi bilindik sayı dizileri olmamasına özen gösteriniz.
  • Bankamız ya da işlem yaptığınız işyeri satış görevlileri sizden hiçbir zaman güvenlik bilgilerinizi ve şifrenizi söylemenizi ya da e-posta yoluyla göndermenizi talep etmeyecektir. Güvenliğiniz için bu tip taleplere yanıt vermeyiniz, şifrenizi ve diğer güvenlik bilgilerinizi satış görevlisi de dahil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylaşmayınız ve şüphe ettiğiniz durumlarda 0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayarak ya da herhangi bir Halkbank Şubesi'ne yazılı olarak bilgi veriniz.