Ana Sayfa  Kanallarımız  SMS Bankacılığı
SMS Bankacılığı nedir?
Halkbank SMS Bankacılığı sunduğu geniş hizmet olanakları sayesinde hayatınızı kolaylaştırıyor ve dilediğiniz bilgilerin anında cep telefonunuza ulaşmasını sağlıyor.
 
Talimat vererek, hesabınıza gelen veya  hesabınızdan giden işlemler için anında bilgilendirilirsiniz veya sorgulamalı hizmetlerimizden istediğiniz anda faydalanabilirsiniz.
 
Ayrıca, müşterimiz olun ya da olmayın diğer talimatsız SMS hizmetlerimizden de anında yararlanabilirsiniz.
SMS Bankacılığı hizmetleri nelerdir?
  •  Talimatlı SMS Hizmetleri
Halkbank İnternet Şubesi veya  Halkbank Dialog’tan vereceğiniz SMS talimatı ile hesabınıza para girişi veya hesabınızdan para çıkışı olduğunda SMS ile bilgilendirme alabilirsiniz.
 
Halkbank İnternet Şubesi'nde E-Mail/SMS menüsü altında yer alan Hesaptan Giden ya da Hesaba Gelen seçeneklerini tıklayarak veya  Halkbank Dialog’u arayarak istediğiniz işlemler için SMS ile bilgilendirilmek üzere talimat verebilirsiniz.
 
 
Hesaba Gelen Bilgilendirme Hizmetleri Hesaptan Giden Bilgilendirme Hizmetleri
Transferler Hesap Bilgileri
-Gelen EFT -Vadeli Hesaptan Para Çekme
-Gelen Yurtiçi Havale -Vadeli Hesap Kapama
-Gelen Yurtdışı Havale Kredi Kartı
Ödemeler -Kredi Kartı Nakit Avans
-Çek Ödemesi Transferler
-İcra Ödemesi -Altın Alış
-Üye İşyeri Ödemesi -Altın Havale
-Maaş Ödemesi -Altın Satış
-Senet Ödemesi -Döviz Alış
-SGK Sağlık Ödemesi -Döviz Satış
-TMO Ödemesi -EFT
  -Hesaba Havale
Yatırım
-Fon Satış
-HB-DT Satış
  • Sorgulamalı SMS Hizmetleri
Sorgulamalı SMS hizmetlerini kullanmaya başlayabilmek için, Halkbank İnternet Şubesi veya 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’tan talimat vermeniz yeterlidir.
 
-Hesap bakiyesi öğrenmek için BAKIYE
-Kredi kartı bakiyesi öğrenmek için KKBAKIYE
-Kredi kartınızın son ekstresini almak için EKSTRE
-Kredi kartınızın Parafpara bilgisini öğrenmek için PARAFPARA
-Kredi kartınızın limit bilgisini öğrenmek için KKLIMIT
 
yazarak 3401’e mesaj gönderdiğiniz takdirde, sorgulamak istediğiniz güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
  • Talimatsız SMS Hizmetleri
Talimatsız SMS Hizmetleri, Halkbank müşterisi olunmadan ve talimat vermeden yararlanabileceğiniz hizmetlerdir.
 
-Fon fiyatlarını öğrenmek için FON
-Repo oranlarını öğrenmek için REPO
-Döviz kuru bilgileri için KUR
-SMS komutları için YARDIM
 
yazarak 3401’e mesaj gönderdiğiniz takdirde, sorgulamak istediğiniz güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
  • SMS ile Kredi Kartı Ekstresi Alma
SMS Bankacılığı ile kredi kartı ekstre bilgileriniz cep telefonunuza geliyor!
 
Halkbank İnternet Şubesi veya  Halkbank Dialog’tan talimat vererek, Kredi Kartı ekstre bilgilerinizi cep telefonunuzdan her ay düzenli olarak takip edebilirsiniz. Talimatınızla birlikte hesap kesim tarihinizde, kredi kartınızın ekstre borcu, minimum ödeme tutarı, son ödeme tarihi SMS ile size gönderilecektir.
  • SMS ile Kredi Kartı Şifresi Alma

SIFRE yazıp aralarında birer boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini ve anne kızlık soyadınızın ilk 2 karakterini 3404’e gönderebilirsiniz. Detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirisniz.

 

SMS Bankacılığı hizmetlerinden nasıl yararlanırım?
Halkbank SMS Bankacılığı talimatlı hizmetlerinden faydalanmak için, Halkbank İnternet Şubesi E-mail/SMS menüsünden veya Halkbank Dialog’dan faydalanmak istediğiniz her bir hizmet için ayrı ayrı talimat verebilirsiniz.
SMS Bankacılığı hizmetlerinden kimler yararlanabilir?
SMS Bankacılığı hizmetlerinden Türkiye’de ikamet eden tüm GSM operatörü aboneleri faydalanabilir.
 
Halkbank SMS Bankacılığı talimatlı hizmetlerinden yalnızca bireysel müşterilerimiz yararlanabilir. Kurumsal müşterilerimiz, hesaplarına para geldiğinde veya para çıktığında bilgilendirilmek için Halkbank İnternet Şubesi'nden e-mail talimatı verebilir.
 
Halkbank SMS Bankacılığı talimatsız hizmetlerinden, Halkbank müşterisi olunmadan yararlanılabilir.

 

SMS ve E-Mail Uyarı Hizmeti nedir?
Halkbank web sitesinden üye olarak kullanabileceğiniz SMS ve Email hizmetleridir. Borsadaki anlık değişiklikleri, döviz kuru hareketlerini, ya da portföyünüzdeki rakamsal değişiklikleri SMS veya Email yoluyla takip edebilirsiniz.
 
Halkbank SMS ve E-mail Uyarı hizmeti ile belirleyeceğiniz gün ve saatte seçtiğiniz bilgiler, belirleyeceğiniz değerlere ulaştığında SMS veya Email ile gönderilmektedir.
 
Ayrıca, www.halkbankkobi.com.tr’ye üye olarak SMS ve E-mail Bildirim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kullanıcı işlemleri menüsünden Ajandam seçeneği ile Fuar, Vergi Hatırlatması veya Kişisel Hatırlatma eklenebilmektedir. Bilgilendirilmek üzere eklenen hatırlatmalar, belirlenen tarihte tercihinize gore SMS veya Email ile size iletilmektedir.
SMS Bankacılığı hizmetinin ücreti nedir?
www.halkbank.com.tr ve www.halkbankkobi.com.tr web sitelerinden üyelik yoluyla verilen SMS talimatları sonucunda cep telefonunuza gönderilen her SMS bağlı bulunduğunuz operatörün İnteraktif SMS tarifesi üzerinden 1 SMS olarak cep telefonu faturanıza yansıtılacaktır.
 
Sorgulamalı SMS hizmetlerinde; Halkbank’a sorgulama amaçlı gönderdiğiniz her SMS, GSM operatörünüzün İnteraktif SMS Tarifesi üzerinden 1 SMS olarak cep telefonu faturanıza yansıtılacaktır. Talep edilen kritere göre size iletilen her bir bilgi SMS’inin bedeli Halkbank tarafından karşılanmaktadır.
 
Hesabınızdan para çıkışı olduğunda veya hesabınıza para girişi olduğunda size iletilen bilgi SMSleri Halkbank tarafından karşılanmaktadır.