Ana Sayfa  Ticari  Ticari ve Kurumsal Krediler
Finansal Destek Kredisi
Halkbank Ticari Destek Kredisi, kuruluşunuzun işletme sermayesinin desteklenmesi ve ekipman, demirbaş alımı gibi yatırımların finansmanı amacıyla kullandırılır. Kuruluşunuza, geri ödemeleri hem dönemsel, hem de aylık eşit taksitler halinde yapma kolaylığı sunar.
 
Finansman ihtiyaçlarınız için Halkbank Ticari ve Kurumsal Kredilerini müşteri temsilcinizle görüşün.
Nakit Krediler
Halkbank, ticari yaşamın gerektirdiği nakit kredi işlemlerinde, uzman şube ve Genel Müdürlük kadrosu, piyasa koşullarına uygun vade, fiyat ve teminat koşulları ile hizmetinizdedir. Halkbank, kuruluşunuz için, Ticari Açık Hesap'tan kefalet karşılığı veya senet karşılığı krediye, döviz kredisinden Eximbank, TKB vb. kaynaklardan sağlanan kredilere kadar her tür nakit kredi olanağını sunmaktadır.
Dövize Endeksli Krediler
Dövize endeksli krediler, TL bazında ve bir yıl vadeli olarak kullandırılan, ancak geri ödemeleri ve faizi dövize endeksli kredilerdir.

Dövize endeksli kredilerin en önemli avantajı, kullanım alanının çok geniş olmasıdır.

Maliyeti, faiz ve kur artışı üzerinden %5 oranında BSMV'den oluşmaktadır.
 
Gayrinakit Krediler Halkbank'ın uzman kadrosu, kuruluşunuzun TL/döviz teminat mektubu, harici garanti vb. Gayrinakit kredi taleplerini, piyasa koşullarına uygun vade, fiyat ve teminat koşulları ile karşılamaktadır.
GSM
Türkiye'de yerleşik ithalatçıların Amerika'dan gerçekleştirdiği, tahıl, yem, proteinli gıda, hayvancılık ürünleri, yağlar ve orman ürünleri gibi tarım ürünleri ithalatını desteklemek amacıyla, ABD Tarım Bakanlığı'nın sağladığı bir kredi türüdür. Halkbank'ın aracılık yaptığı GSM Kredisi'nin geri ödemeleri, en fazla üç yıl vade ile, altı ayda bir faiz ödemesi ve yıllık eşit anapara ödemeleri şeklinde yapılır.
Hermes
Almanya'dan yapılacak yatırım malları ithalatının finansmanı amacıyla Alman Hermes Sigorta Kurumu tarafından sağlanan ve toplam ithalat tutarının %85'ini karşılayan, azami beş yıl vadeli bir kredi türüdür. Halkbank'ın aracılık ettiği Hermes Kredisi, altı ayda bir, faiz ve anaparayı kapsayan eşit taksitlerle geri ödenir.
Ticari Açık Hesap
Ticari Açık Hesap, şirketinizin ticari hesabında bulunan paradan daha fazlasını kullanmanızı sağlar.

Kuruluşunuzun Abone24 ile yaptığı elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kablolu TV faturası ödemeleri, Halkbank Çekleri ile yapılan ödemeler ve vergi, SSK prim ödemeleri, kuruluşunuzun hesabınızda yeterli para yoksa bile, Ticari Açık Hesap sayesinde tam zamanında gerçekleştirilir.

Ticari Açık Hesap işlemlerinizi, kullandığınız kredi miktarı, faiz tutarı, yaptığınız geri ödemeler ve hesap bakiyeniz gibi bilgileri, her ay gönderilen Hesap Bildirim Cetveli'nden takip edebilirsiniz.
Diğer Krediler
OND, ERG, FINVERA, COFACE… gibi özellikli ülke kredilerinize de Halkbank aracı oluyor.