Ana Sayfa  Sigorta  İşsizlik Sigortası Ürünleri
Kredi İşsizlik Sigortası

Bireysel Krediler İşsizlik Sigortası, Halkbank’tan bireysel kredi kullanan müşterilerin işsiz kalması durumunda, 12 aya kadar kredi taksitlerinin ilgili müşteri adına Halk Sigorta A.Ş. tarafından Bankaya geri ödemesini sağlamaktadır.

İşsizlik Sigortası Teminatları Nedir?
  • İşsiz kalması, (istem dışı)
  • Kaza sonucu yaşamını kaybetmesi,
  • Kaza sonucu sürekli sakat kalması,
İşsizlik Sigortası'ndan Kimler Yararlanabilir?

Sigortadan 18-65 yaş arası, SSK ve Özel Emekli Sandığına bağlı çalışan, her türlü bireysel kredi (tüketici, konut finansmanı, taşıt, işyeri) ürünleri kullanan müşterilerimiz bu sigortadan faydalanabilecektir. Ayrıca ferdi kaza sigortası da müşterilerimize hediye edilmiştir.

Sigorta Hangi Hallerde Sona Erer?
  • Sigorta poliçesi aşağıda sayılan haller ile poliçe genel ve özel şartlar hükümleri çerçevesinde sona erer.
  • Sigortalıya tazminat ödemesi yapılması
  • Sigortalının 65 yaşını doldurması veya emekli olması
  • 1 yıllık Sigorta poliçesinin süresi sonunda yenilenmemesi durumunda sona erdirilecektir.
Prim Tutarı ve Ödeme Şekli

 Sigorta primleri, kullandırılan kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Çok hesaplı prim ödemeleri ile sigorta yaptırılabilir, ödemelerinizi otomatik virman talimatıyla hesabınızdan veya kredi kartından yapabilirsiniz.

 
 
* Net Prime %5 BSMV eklenecektir.
 
**Halk Bankası olarak sunduğumuz Bireysel Kredi İşsizlik Sigortası’nın teminatları Halk Sigorta A.Ş. tarafından verilmektedir.
 
***4857 sayılı yasa ve ilgili mevzuat uyarınca, işsizlik tanımına uyan, işsizlik ödemesine hak kazanan, kredi müşterisi yeni bir iş bulana kadar, işsiz kaldığı süre boyunca aylık kredi taksitleri poliçe tanziminden itibaren ilk 90 günü muaf olmak üzere 12 ay boyunca her ay Halk Sigorta A.Ş. tarafından karşılanır.