AŞÇIOĞLU GRUBU, SELENIUM STANDARDINI ATAKÖY’E GETİRİYOR
 
Aşçıoğlu Grubu, Selenium Ataköy projesi ile İstanbul’un merkezi lokasyonlarından biri olan Ataköy’de yeni bir yaşam vaat ediyor. Selenium standartlarında çevreci, sosyal ve merkezi bir yaşam sunan proje, sıra dışı mimarisiyle  karakterini ortaya koyuyor. 
Toplam 72 bin metrekare inşaat alanına sahip proje; bahçe dubleksleri, Loft, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 rezidans konutların yer alacağı 15 katlı 3 bloktan oluşuyor. Proje; çevreci, sosyal ve merkezi bir yaşam vaat ediyor. Hem ulaşım hem de sosyal yaşam anlamında lokasyon değeriyle dikkat çeken Selenium Ataköy, Atatürk Havalimanı ve Ataköy Marina'ya 5 dakika mesafede bulunuyor.
 
Selenium Ataköy’ün ayrıcalıkları arasında; ferah lobi alanı, profesyonel bina yönetimi,  her daire için depo alanları, daire içi taze hava sistemi, bisiklet ve yürüyüş pisti, 5 dönüm geniş peyzaj alanı, geliştirilmiş bina ısı dinamikleri, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası ve aktiviteleri, çok amaçlı spor sahaları, fitness ve çok amaçlı stüdyo alanı, SPA, sağlık- çocuk odası, oyun bahçesi, bisiklet ve yürüyüş pisti, squash ve geniş peyzaj alanları bulunuyor.
 
Tasarımı Dilekçi Mimarlık tarafından gerçekleştirilen projede, her üç rezidansın merkezinde yer alan galeriler, maksimum gün ışığı kullanımlı olarak tasarlandı. Blokların güneye maksimum derecede yönlendirilmesiyle ekolojik bir yapı sağlandı. Aynı zamanda enerji tasarrafu amacıyla yüksek teknolojili ısı izolasyonu kullanıldı. 
 
Yüzde 45 olarak yeşil alan kullanılan Selenium Ataköy’de ayrıca elektrikli araçlar için garajda elektrik şarjı imkanı sunulacak. Zeminlerde bulunan yağmur suyu depolarında depolanan sular, peyzaj alanlarının sulamasında kullanılacak. 
Selenium Ataköy satış sürecinde ayrıca Tohum Otizm Vakfı’na destek olunacak. Projeden daire alanlar, vakfa 1000 TL kişisel bağış yapmış olacak.